آموزش تنظیم ستون ها در المنتور (جلسه 2)

آموزش تنظیم ستون ها در المنتور (جلسه 2)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

بعضی از افراد دوست دارند محتوای سایت خود را زیبا تر و جذاب تر کنند تا کاربرای زیادی را با این تکنیک به بازدید بیشتر سایت خود دعوت کنند ، اگر شما هم جزو این افراد هستید که از خود می پرسید چطور باید این کار را انجام دهید ؟ باید بگویم برای این کار روش های زیاد و مختلفی وجود دارد ، یکی از این روش ها ستون بندی در سایت است.

ستون بندی یا Pillar Page به صفحه ای می گویند که از لحاظ اهمیت برای موضوع و محتوای شما یک پایه حساب می شود،ما برای هر کدام از صفحه های خود می توانیم هر اندازه ستونی که مورد نیاز است را درست کنیم ، ستون ها جزو شاخه اصلی سایت قرار دارند.

ستون بندی چه مزیتی دارد؟

ستون ها کاربرد زیادی در سایت دارند و نحوه تنظم آن ها بسیار مهم است.  از مزیت ستون بندی می توان به زیبا تر کردن سایت ، در دسترس بودن،منظم بودن ، کاربر پسند بودن اشاره کرد ، که همه این مزیت ها باعث می شود کاربران زیادی جذب سایت شما شوند.

ستون بندی سایت به دو صورت می تواند انجام شود :

  • اولین راه این است که می توانید به صورت دستی در سایت خود ستون های دلخواه تان را بسازید.
  • دومین راه این است که می توانید از افزونه های مختلفی برای این کار استفاده کنید و به صفحه خود زیبایی و نظم بیشتری دهید برای این کار به شما افزونه Lightweight Grid Columns  را پیشنهاد می کنم.در ادامه اگر به دنبال راهی برای نمایش ابزارک های وردپرس خود بصورت ستونی نیز هستید در ادامه متن زیر را به ترتیب انجام دهید تا به تغییرات دلخواه خود برسید.

نحوه ساخت ستون بندی در سایت

نحوه تنظیم ستون ها در المنتور به این صورت است که :

در ابتدا برای تنظیم اولین کاری که باید انجام دهید یک ستون بسازید یا یک ستون که از قبل ساخته اید را انتخاب می کنید ، به بخش تنظیمات ستون در قسمت طرح بندی بروید قسمت تراز عمودی را انتخاب کنید که می توانید آن را روی پیش فرض ، بالا ،وسط، فاصله بینابینی فضای اطراف یا فضای یکنواخت قرار دهید .

به طور مثال ما فضای اطراف را انتخاب کنید تا بین قسمت هاس ستون فاصله ایجاد کنید.بار دیگر فضای یکنواخت را انتخاب کنید در این حالت فضا از بالا و پایین ستون تغییر می کند . بار دیگر فاصله بینابینی را نتخاب کنید چون حالت بهتری را به تمام ستون شما می دهد.

 

5/5 - (2 امتیاز)

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.