آموزش صفحات آرشیو در المنتور با افزونه ACF (جلسه 43)

آموزش صفحات آرشیو در المنتور با افزونه ACF (جلسه 43)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

آرشیو مجموعه نوشته ها، عکس ها و یا هر چیزی در وب سایت است که خاصیت روزمره‌ گی ندارد.

یک آرشیو حرفه‌ای قابلیت:

  • جست‌وجوی تصاویر متن و هر چیز دیگری براساس کلیدواژه‌ها
  • امکان تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از تصاویر، متن و …
  • دسترسی آسان به تصاویر با هر وسیله از طریق اینترنت با دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل‌های مختلف از هر مکانی را دارد.

 

اهمیت استفاده از صفحات آرشیو

 

  1. در صورتی که کاربران از سایت شما بازدید کنند و بخواهند کارهای دیگر شما را هم ببینند، شما می توانید نمونه کارهای خودتان مثل : متن ها، عکس ها، یک صفحه خاص یا هر چیز دیگر را به عنوان نمایش بهترین کارهایتان قرار بدهید، با ایجاد آرشیو می‌توانید انتظارات کاربران خود را به دسترسی نمونه کارهایتان برآورده کنید.دسترسی آسان به آرشیو، یکی از ویژگی‌های برتر سایت از نظر کاربران محسوب می‌شود.
  2. به طور معمول، بسیاری از افراد برای جست‌وجوی متن ها، عکس ها، یا یک صفحه خاص مدنظر خود از موتورهای جست‌وجو، مانند گوگل استفاده می‌کنند. پس ‌ثبت‌شدن وب‌سایت در موتورهای جست‌وجو، نمایش صفحات وب‌سایت یا حداقل‌ مهم‌ترین صفحات در فهرست نتایج موتورهای جست‌وجو، باعث می‌شود افراد بسیاری کارهای شما را ببینند؛که این بخش را باید از لحاظ سئو بهتر کنید.
  3. در آخر بهتر است یک آرشیو منظم و ساده در سایت خود قرار دهید.

 

طراحی صفحات آرشیو در المنتور با افزونه ACF-Archive

 

برای درست کردن صفحات آرشیو در المنتور ابتدا باید افزونه acf را نصب کنید و آن را فعال کنید. سپس به قسمت تنظیمات ، زمینه های سفارشی ، افزودن می روید یک نام برای این صفحه در نظر می گیرید و بقیه تنظیمات آن را نیز فعال می کنید.

در ادامه یک صفحه برای شما باز می شود که باید متن هایی که در قسمت تنظیمات وارد کرده اید را در اینجا وارد کنید، بعد از ورود به صفحه، یک بخش را ایجاد می کنید در قسمت تنظیمات استایل، در قسمت تنظیمات پس زمینه برچسب های پویا را کلیک می کنید و گزینه acf تصویر را انتخاب می کنید.

دوباره روی این گزینه کلیک می کنید قسمت کلید را بر روی پس زمینه می گذارید، در قسمتی که می خواهید متن را تغییر دهید کلیک می کنید، عنوان را روی acf فیلد می گذارید و در تنظیمات این قسمت هم کلید را بر روی متن خوش آمد گویی قرار می دهید.

و متن دلخواه خود را نیز روی acf فیلد می گذارید و از قسمت کلید آن را روی متن توضیحات قرار می دهید و همه تنظیمات را ثبت می کنید،حالا می بینید که تنظیمات در صفحه مورد نظر شما قرار گرفته است.

4.7/5 - (3 امتیاز)

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.