بازاریابی معماری + 11 ایده برای موفقیت در این زمینه

بازاریابی معماری + 11 ایده برای موفقیت در این زمینه

آنچه در این مقاله میخوانید

بازاریابی معماری یکی از استراتژی های مهم برای افزایش جذب مشتری است. شرکت های فعال در عرصه ی معماری, عمران و مشاغل مشابه برای اینکه پروژه هایشان دیده شود و ارجاعات بیشتری داشته باشند لازم است که از اصول بازاریابی پیروی کنند اما به چه صورت و با چه روش هایی؟

کلید داشتن یک استراتژی بازاریابی معماری موفق استفاده بهینه از موقعیت ها, به کار بردن ابتکار عمل و داشتن خلاقیت و استقبال از ایده های جدید و نو است.

در ادامه فهرستی از ایده های بازاریابی معماری را ارائه داده ایم که می توانید برای به دست آوردن مشتری های بیشتر و بهبود شرایط کسب و کار خود از آنها استفاده کنید.
این ایده ها را میتوان با اندکی تغییر برای تمامی مشاغل به کار برد. ایده هایی که در صورت اجرایی شدن حتما میتواند در پیشرفت کسب و کار شما تاثیر گذار باشد.

1 . توصیفات مشتریان

پس از اینکه سایت معماری خود را راه اندازی کردید خوب است که تصاویر و روند کاری پروژه ها را در آن قرار دهید و این امکان را فراهم کنید که مشتریان بتوانند نظرات و توصیفات خود را در آن قسمت ثبت کنند. توصیفات مشتریان یکی از بهترین راه ها برای تشویق و جلب اعتماد سایر مشتریان است. سعی کنید نقل قول ها و توصیفاتی را منتشر کنید که بر جنبه های منحصر به فرد کار و پروژه ی شما تاکید دارد.

2 . اولین صفحه در وب سایت

بازاریابی معماری + 11 ایده برای موفقیت در این زمینه
اولین صفحه در وب سایت

اولین صفحه از هر وب سایت دقیقا مکانی است که باید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کرد. باید در این صفحه تصاویری جذاب و با کیفیت از بهترین پروژه ی تکمیل شده یا در حال اجرا را قرار دهید. از جمله ها و متن های طلایی و کلیدی برای جلب نظر مشتری استفاده کنید و در کل از تمامی سلیقه و خلاقیت خود باید بهره ببرید تا بتوانید این صفحه را آن طور که مشتری میپسندد ارائه کنید.

3 . بر مزایا تاکید کنید

در صفحات پر طرفدار از جانب کاربر باید پیشنهادهایی هیجان انگیز قرار دهید تا کاربر را جذب کند.
بهتر است از مزایای کار با شرکت خود کمی برای کاربران توضیح دهید. این توضیحات لازم نیست کامل و جامع باشد بلکه در درجه ی اول فقط باید کاربر را جذب کند و در مراحل بعدی میتوان کامل تر و با جزییات بیشتری مطرح شوند.

4 . خبرنامه ای فعال داشته باشید

بخشی از وب سایت خود را به خبرنامه اختصاص دهید. در این بخش خبرهای حوزه ی کاری خود از سراسر دنیا را به صورت روزانه بارگزاری کنید. این کار حداقل دو جنبه ی مثبت دارد. یکی اینکه افراد مشتاق برای خواندن خبرهای تازه و به روز مدام از وب سایت شما بازدید می کنند و این سبب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد که امتیاز مثبتی است. دیگر اینکه به روزرسانی مدام خبرها مخاطب را مطمئن می کند که وب سایت شما به طور مرتب توسط مدیر سایت بازدید و نظارت خواهد شد و این احترام به مخاطبی است که از این طریق با وب سایت شما در ارتباط است.

5 . خود را معرفی کنید

بازاریابی معماری + 11 ایده برای موفقیت در این زمینه
معرفی

در وب سایت معماری خود لازم است تا در بخش ” معرفی ما ” یا بخش هایی با این عنوان به توصیف خود بپردازید. از راهی که آمده اید. مدارک تحصیلی و گواهینامه ها تا سابقه ی کاری که دارید اطلاعاتی کامل و نه خیلی طولانی, در اختیار مشتری قرار دهید. بازدید کننده ها برای تبدیل شدن به مشتری لازم ست که از شما و شرکت معماری که اداره میکنید اطلاعاتی داشته باشند. لذا این اطلاعات معرف شما و کسب و کارتان خواهد بود.

6 . اهمیت المان های بصری در بازاریابی معماری

برای اینکه وب سایت معماری جذابی داشته باشید لازم است تا از المان ها, آیکون ها و جذابیت های بصری استفاده کنید. این جذابیت ها میتواند تاثیر خوبی در جذب کاربران و ترغیب آنها برای بازدید از سایر صفحات داشته باشد. اما استفاده از آیکون ها متحرک به صورت افراطی در سبک طراحی سایت جدید خیلی استقبال نمی شود. تصاویر متحرک در نمایش های تلفن همراه میتواند کاربر را با مشکلاتی مواجه کند و سبب سرعت کند بارگزاری سایت شود.

7 . وبلاگ نویسی

از آنجایی که کاربران سایت ها و دنیای آنلاین تشنه ی دانستن و کسب اطلاعات بیشتر هستند لذا خوب است که وب سایت معماری خود را علاوه بر ارائه ی پروژه ها و خدمات معماری, کمی به سمت وبلاگ نویسی هم سوق دهید.
موضوعات پر طرفدار را انتخاب کنید و با استفاده از منابع معتبر و اطلاعات و تجربه های شخصی خود به تولید محتوا و نوشتن مقاله بپردازید. این مقالات برای جذب مخاطبان مشتاق یادگیری و تبدیل آنها به مشتری ها دائمی سایت شما بسیار مفید است. دقت کنید که مقالات شما باید منحصر به فرد باشد تا بتواند اعتماد مخاطب را جذب کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت وبلاگ نویسی به مقاله ی  با این روشها استاد تولید محتوای جذاب شوید  نگاهی بیندازید.

8 . توصيه ها

از معماران و طراحان دیگر بخواهید که در مورد شرکت شما نظراتشان را ارائه دهند تا نشان دهید شرکت شما در صنعت بسیار مورد توجه است. توصیفات هم صنف ها و افراد مشغول در حوزه ی کاری شما سندی برای نشان دادن حرفه ای بودن شما است.

9 . گواهینامه ها و بازاریابی معماری

بازاریابی معماری + 11 ایده برای موفقیت در این زمینه
گواهینامه ها

مدارک و گواهینامه ها, جوایز, عناوین دریافتی از جشنواره های مختلف, و … نشان دهنده ی اعتبار کاری شما هستند و باید در معرض دید کاربران قرار بگیرند.

10 . فعالیت در رسانه های اجتماعی

تعامل و ارتباط برقرار کردن با کاربران در صفحات اجتماعی بسیار راحت تر و تاثیر گذارتر از وب سایت است. بهتر است با فعالیت و حضور موثر در این شبکه ها کاربران را جذب کنید و در نهایت برای مشاهده ی پروژه ها آنها را به وب سایت هدایت کنید.

11 .برای بازاریابی معماری از معماران تأثیرگذار الگو بگیرید

برای اینکه در حوزه ی فعالیت خود, بدانید به کجا باید بروید و چه اهداف کوچک و بزرگی را دنبال کنید, لازم است از معماران موفق و تاثیر گذار در هر جای دنیا الگو بگیرید. از ایده ها و خلاقیت های آنها و هر چیزی که به نظرتان سبب موفقیت آنها شده است.

 

منبع؛ www.vanityprojects.com

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.