آموزش اضافه کردن نقشه سایت با المنتور (جلسه 11)

آموزش اضافه کردن نقشه سایت با المنتور (جلسه 11)

آنچه در این مقاله میخوانید

سلام به همه ی دوستداران المنتور

چرا باید مکان یا موقعیت خودتان را در کسب و کار سایت های خود قرار دهید؟ پاسخ این سوال بسیار راحت است موقعیت مکانی به کاربران یا مشتریان شما این امکان را می دهد تا به راحتی و سریع تر شما را پیدا کنند و باعث رابط کاربری آسان و سبک می شود.

اضافه کردن مکان یا موقعیت چه تاثیری در بازدید سایت شما دارد؟

استفاده از مکان یا موقعیت یکی از اقدامات مهم در کلیک سایت شماست. تمام کسب و کار ها ، وب سایت ها و … و هر مکانی که مردم به دنبال آن هستند در گوگل قابل جست و جو است.

استفاده از مکان در سایت شما، کار رابرای کاربران شما راحت تر می کند به این صورت که ، کافی است آن ها نقشه گوگل را باز کنند و عبارت مدنظرشان را کلیک کنند تا اطلاعات مکان شما را ببینند.

نقشه سایت از موارد مهم و کاربردی برای سایت است که برای دسترسی کاربران به سایت ، دسترسی موتور های جستجو به قسمت های مختلف سایت و ایندکس کردن سایت شما بسیار اهمیت دارد.

 

نحوه ایجاد نقشه سایت با المنتور

برای شروع یک ستون ایجاد می کنیم در ابتدا یک رنگ به ستون می دهیم تا نقشه ما به خوبی در ستون نمایش داده شود در قسمت تنظیمات عمومی نقشه سایت را جست و جو می کنیم و آن را کشیده و داخل ستون می گذاریم .

 

بخش نقشه سایت 2 نوع تنظیمات دارد :

  • تنظیمات محتوا
  • تنظیمات استایل

تنظیمات محتوا

در این بخش وارد قسمت نقشه سایت می شویم. می توانیم یک بخشی را کپی یا اضافه یا حذف کنیم ، تعداد ستون ها را در هر نمایش کم و زیاد کنیم. می توانیم عنوان آن را روی تگ های h1،h2،h3،h4،h5،h6 قرار دهیم . در تنظیمات نوفالو می توانیم مشخص کنیم که آیا این نقشه برای گوگل نمایش داده شود یا خیر که توصیه می کنیم این بخش را غیر فعال نکنید.

در بخش تنظیمات برگه، روی برگه کلیک می کنیم تا تنظیمات آن برای ما فعال شود، که نوع آن را می توانیم روی نوع پست یا رده بندی بگذاریم ، که اگر بر روی رده بندی قرار دهیم منبع آن عوض می شود که می توانید آن را روی دسته ها،برچسب ها،ساختار ها بگذاریم.

عنوان آن را می توانیم تغییر دهیم،طرح آن را براساس آیدی،اسم بگذاریم.سفارشی سازی آن به صورت صعدی،نزولی باشد.و از قسمت نمدن پنهان ها می توانیم برچسبی را که خالی است را فعال یا غیر فعال کنیم .

 

تنظیمات استایل

در این بخش تنظیمات استایل ، وارد قسمت عقب نشینی می شویم که می توانیم آن را کم و زیاد کنیم تا فاصله بین متن و ستون کم و زیاد شود که به دلخواه شود.

در تنظیمات پدینگ ، تغییرات آن بر کل ستون تغییرات از داخل ایجاد می شود،در تنظیمات عنوان رنگ بندی عنوان را می توانیم تغییر دهیم ،در تنظیمات تایپوگرافی نیز می توانیم سایز متن،وزن فونت،فاصله بین حروف و … را تغییر دهیم.

در تنظیمات آیتم در لیست می توانیم رنگ آیتم ها را تغییر دهیم، در تنظیمات تایپوگرافی نیز می توانیم سایز آیتم،وزن آیتم،فاصله آیتم ها و … را تغییر دهیم.

تنظیمات گلوله منظور دکمه های گردی که کنار هر متن قرار دارد است.در تنظیمات گلوله می توانیم رنگ آن را تغییر دهیم و استایل آن را نیز می توانیم روی غیر فعال،دایره،مربع،دیسک یا دایره های تو پر قرار دهیم.

حتی در پایان کار می توانید یک سربرگ برای کل ستون های خود قرار دهید تا به خوبی برای کاربران در سایت شما نمایش داده شود.

 

5/5 - (1 امتیاز)

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.