چگونه در 13 مرحله تبدیل به یک طراح داخلی حرفه ای شوید؟

چگونه در 13 مرحله تبدیل به یک طراح داخلی حرفه ای شوید؟

آنچه در این مقاله میخوانید

برای موفقیت در هر حرفه ای نیاز به یک برنامه ی محکم و کامل دارید.بدون داشتن برنامه ریزی دقیق در واقع فقط کور پرواز می کنید. تلاش میکنید اما هدفی برای رسیدن ندارید.در مقالات قبل به طور مفصل درباره ی حرفه ی طراحی داخلی صحبت کردیم و برای موفقیت در این رشته توصیه هایی را مطرح کردیم. در این مقاله قصد داریم با ارائه ی چندین مرحله شما را به یک طراح داخلی حرفه ای تبدیل کنیم. با ما همراه باشید.

1  خلاقیت خود را پرورش دهید

اگر می خواهید یک طراح داخلی حرفه ای شوید ، باید خلاقیت خود را پرورش دهید. خلاقیت در این حرفه حرف اول را میزند. شما باید مدام ایده های جدید در سر داشته باشید و آن را پرورش دهید.

طراح داخلی خلاقانه می تواند یک چیدمان منطقی ، انتخاب رنگهای هماهنگ و ظاهری شیک در محیط هایی باشد که همه به آن ایراد میگیرندو معتقد هستند که کاری نمی توان برای آن انجام داد.

 

چگونه در 13 مرحله تبدیل به یک طراح داخلی حرفه ای شوید؟
خلاقیت

توسعه مهارت های خلاقیت به شما کمک می کند تا به جای اینکه از فرمول “کپی برداری” پیروی کنید ، نوآوری داشته باشید و چیزهای غیر معمول را ارائه دهید. این کار تفکر شما را گسترش می دهد و به شما کمک می کند منابع بیشتری برای الهام بخشیدن به پروژه های طراحی داخلی خود پیدا کنید.

اگر ذهن خود را با خلاقیت پرورش دهید از کوچکترین چیزها الهام خواهید گرفت. اما ذهنی که به کپی کردن عادت کند, به مرور به جای پیشرفت به عقب باز خواهد گشت وطرح هایی پوسیده و کهنه ارائه خواهد داد.

طراح داخلی حرفه ای حتما یک دفتر دارد!!

اکثر افراد خلاق از این قبیل دفترچه ها دارند که برای ثبت و ضبط هر چیزی که از آن الهام گرفته اند از آن استفاده می کنند. بسیار مهم است که همه چیز را یادداشت کنید. حتی ایده هایی که به نتیجه نمی رسند.

با انجام این کار ، دفترچه شما می تواند به یک منبع ارزشمند تبدیل شود ، هنگامی که شما در حال کار بر روی یک پروژه هستید و نیاز به یک طرح جذاب و خلاقانه دارید می توانید از این دفترچه کمک بگیرید.

2  به مدرسه برگردید!!

علاوه بر خلاقیت در این رشته, شما نیاز به کسب دانش و مهارت کافی دارید.برای این کار باید از هر راهی که میتوانید به افزایش دانش و آگاهی خود کمک کنید.
شرکت در کلاس ها و مطالعه ی منابع مختلف میتواند در افزایش علم و آگاهی شما در این حیطه کمک بسیاری کند.
طراحی داخلی شامل بسیاری از فرآیندها و مهارت ها است.

در چه زمینه هایی لازم است به کسب دانش بپردازید؟

در مرحله اول ، زمینه های فنی مانند برنامه ریزی فضا ، نظریه رنگ و روانشناسی آنها ، روشنایی ، مواد و طراحی مبلمان.
همچنین باید در زمینه تفکر خلاق ، حل مسئله ، مدیریت پروژه و مدیریت مشتری و همچنین به روز نگه داشتن پیشرفت های مربوط به مواد ، فناوری ها ، مقررات و روندها مهارت کسب کنید.

داشتن دانش فنی لازم و رویکرد طراحی صحیح ، اعتماد به نفس شما و مشتری شما را بیشتر می کند و از اشتباهات جدی و تحمیل هزینه های بی مورد خودداری کنید.

برای تسلط بر ابزارها و تکنیک های طراحی داخلی ، باید وقت و تلاش خود را صرف تحصیل حرفه ای کنید. به دنبال تحصیل در مقاطع مختلف دوره طراحی داخلی باشید.

اگر شما عاشق طراحی فروشگاه یا تجارت بصری هستید ، تحصیل در همین زمینه را پیگیری کنید. یا اگر خود را در مشتاق کار در ساختمان های قدیمی و این سبک معماری می بینید ، پس به دنبال همان بروید.

عاشق گذراندن وقت در فضای باز هستید؟ پس به دنبال طراحی فضاهای باز, مثل باغ ها بروید.

هرچه هست ، اشتیاق واقعی خود را پیدا کنید. از خود بپرسید از چه چیزی لذت می برید ، چه نوع فعالیتی انگیزه ی شما را چند برابر میکند و ذهن شما را برای خلاقیت فعالتر خواهد کرد, به دنبال همان بروید.

3  اثری از یک طراح داخلی حرفه ای روی آثارش وجود دارد

این موضوع را به هر کسی که قصد کار در هر زمینه مرتبط با طراحی را دارد پیشنهاد میکنیم.

چگونه در 13 مرحله تبدیل به یک طراح داخلی حرفه ای شوید؟
نمونه کارها

نمونه کارها گذرنامه شما به دنیای طراحی هستند و شما نمی توانید بدون نمونه کارهایی که به آن افتخار می کنید ، به یک طراح داخلی تبدیل شوید.
اینترنت پر است از مثالها و الگوهایی که می توانید به عنوان نقطه شروع استفاده کنید ، بنابراین هیچ بهانه ای ندارید.

فقط یادتان باشد که در هر طراحی, شما باید ایده ای پیاده کنید که منحصر به خود شما باشد. این ایده ها مانند اثرانگشت برای هر طراح است. باید خاص و منحصر به فرد باشد.

از بازخوردهای صادقانه دیگران استقبال کنید. نترسید اگر طرح شما مورد پسند عده ای قرار نگرفت. نظرات مثبت و منفی در کنار هم میتوانند سبب پیشرفت شما در کار شوند.

4  از هر روشی که می توانید تجربه به دست بیاورید

گام بعدی برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی کسب تجربه است.

لازم نیست فقط به دنبال کارهای حرفه ای باشید. شما باید به دنبال هر فرصتی برای “یادگیری با انجام کار” باشید!

از این چند ایده استفاده کنید:

  • از خانه ی خودتان شروع کنید.خانه خود را به عنوان یک چالش طراحی دوباره تزئین کنید اما مراحل را همانطور که برای مشتری انجام می دهید طی کنید.
  • به دوستانتان بگویید که می توانید به طراحی رایگان خانه های آنها کمک کنید.
  • هرچه تجربه بیشتری کسب کنید ، می توانید مخاطبین بیشتری ایجاد کنید.این دوره برای شما یک دوره ی آزمایشی برای کسب اعتبار و تجربه است.
  • از تمام کارهایی که در این مقطع انجام می دهید عکس های با کیفیت تهیه کنید و آنها را به عنوان نمونه کار برای ارائه به مشتری نگه دارید.
  • ایده ی کارآموزی برای شرکت ها هم میتواند پیشنهاد خوبی باشد.
  • یادتان نرود که شما به دنبال کسب تجربه و ایجاد سابقه برای خود هستید و کسب درآمد در مرحله ی بعدی خواهد بود.

5  گسترش

اگر حلقه اجتماعی یا تجاری شما محدود است ، باید به دنبال ایجاد فرصت های جدید برای افزایش رابطه های کاری و گسترش شبکه خود باشید.
اساساً هرچه افراد بیشتری را بشناسید ، شانس یافتن فرصت های کاری بیشتر و فرصت اثبات خود به عنوان یک طراح داخلی بیشتری خواهید داشت.

روش های زیادی برای انجام این کار در سطح حرفه ای وجود دارد. به انجمن های حرفه ای بپیوندید ، در رویدادهای این صنعت شرکت کنید ،
با مردم در ارتباط باشید و با تأثیرگذاران صنعت خود ارتباط برقرار کنید.

باز هم ، این جایی است که رسانه های اجتماعی می توانند ابزاری عالی برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک طراح داخلی باشند. از نمونه کارهای خود برای به دست آوردن کاربرانی که ممکن است به مشتری تبدیل شوند استفاده کنید.

ایجاد ارتباطات می تواند شامل ایجاد یک شبکه گسترده از تامین کنندگان و شرکای فعال برای کسب و کار شما باشد که می توانند نیازهای مختلف پروژه ها را برآورده کنند و به شما کمک کنند تا دامنه وسیع تری از خدمات را ارائه دهید.

6 یک طراح داخلی حرفه ای بازار را به خوبی بررسی میکند

آیا شهر شما در فاز احیای خود است یعنی تمام ساختمان های قدیمی در حال تخریب و بازسازی برای آپارتمان ها هستند؟
درک بازار کوچک و محلی و در چشم انداز بزرگتر, جهانی باعث می شود که شما بدانید چه خدماتی بیشترین مشتری را در حال حاضر خواهد داشت و آن را ارائه دهید.

طراحی داخلی ارتباط نزدیکی با سطح ساخت و توسعه مسکن ، خرده فروشی و… دارد.

درک ثبات یا رشد بخشهای خاص صنعت و مناطق جغرافیایی در کوتاه مدت و بلند مدت می تواند شما را در مسیر انتخاب بهترین خدمات راهنمایی کند.

7  نیازهای جدید را بشناسید

شما باید کمی جلوتر از مد و نیاز مردم باشید.آینده را ببینید.
باید با توجه به بازار , شرایط و شناختی که از سلیقه ی مشتریان خود دارید, نمونه هایی را طراحی کنید و به انها پیشنهاد بدهید که آنها را شگفت زده کند.
در واقع پس از مدتی فعالیت در این حوزه شما میتوانید خود در ایجاد یک “مد” نقش داشته باشید و سلیقه ی مشتری را تغییر دهید.

طراحان داخلی در کنار معماران ، مهندسان ، تیم های ساختمانی ، طراحان روشنایی ، طراحان پارچه و طراحان برند و گرافیک کار می کنند.

از یادگیری سایر صنایع خلاق نترسید. این آگاهی گسترده تر ، طرح های شما را آگاهانه تر می کند ، شما را در مورد آنچه مشتری به دنبال آن است راهنمایی می کند و به شما کمک می کند مسیرها و روندهای جدید را پیش بینی کنید.

8  طراح داخلی حرفه ای حوزه ی کاری را به خوبی مشخص میکند

وقتی بازار را درک کردید ، قدم بعدی شناسایی موقعیت و مخاطبان هدف است.
آیا می خواهید با مشتریانی در مجاورت خود کار کنید یا مایل به جذب مشتریان بیشتر هستید؟
دامنه پروژه ها نیز به خود شما بستگی دارد. شما می توانید برای مکانهای مختلف از خانه های کوچک تا عمارت های بزرگ ، یک کتابخانه تا دفتر شرکت ها ، اتاق های بازی تا مدارس بزرگ طراحی کنید.
به عنوان مثال ، طراحان داخلی وجود دارند که موافقت می کنند فقط مفاهیمی را به مشتریان خود ارائه دهند و اجرای آن را به عهده خودشان بگذارند ، هزینه ها را پایین نگه می دارند و از این طریق مشتری خود را گسترش می دهند.

9  برند تجاری شما

بسته به موقعیت خود و مشتریانی که می خواهید با آنها کار کنید ، یک شخصیت تجاری برای خود ایجاد کنید.
به یاد داشته باشید که مارک تجاری شامل طیف وسیعی از موارد خواهد شد.
به طراحی لوگو ، رنگ و گرافیک مارک ، وب سایت و نوع محتوایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید توجه کنید. این اولین چیزی است که مردم می بینند.

10  شما را نمیشناسند؟؟؟

شما ممکن است بهترین طراح داخلی در محل خود باشید ، اما مردم از شما چیزی نمی دانند !!!!
ممکن است ارزش و اعتبار زیادی داشته باشید اما وقتی محلی ها شما را نمیشناسند عملا بازاری نخواهید داشت.
شما باید با استفاده از تبلیغات خود را به مشتریان بالقوه بشناسانید.
از هر فرصتی برای تبلیغات استفاده کنید.

علاوه بر تبلیغات محیطی از رسانه های اجتماعی نیز استفاده کنید و نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید.

11  مهارت های دیجیتال و راه اندازی یک سایت

خوشبختانه با پیشرفت رسانه های دیجیتال, این فرصت برای طراحان داخلی به وجود آمده تا طراحی های خود را به جای نقاشی روی کاغذ که بسیار هم زمانبر بود, با استفاده از نرم افزارها انجام دهند.

به این صورت قبل از هر اجرایی خود طراح و مشتری نمایی کلی از طراحی را خواهند دید و این سبب افزایش سرعت کار خواهد شد.

این ابزارهای دیجیتال به شما کمک خواهد کرد تا سرعت و دقت خود را بهبود ببخشید.
حتما یک وب سایت راه اندازی کنید. داشتن یک وب سایت بهینه شده باعث می شود تا افراد بیشتری شما را بشناسند. فراموش نکنید که با گسترش فعالیت های آنلاین, آینده ی تمام کسب و کارها به وب سایت ها محدود خواهد شد.

اگر به دنبال قالبی مناسب و رایگان برای کسب و کار طراحی داخلی خود هستید پیشنهاد ما قالب قالب دکوراسیون Interior Designs می باشد.

12  از پیشنهادهای کاری استقبال کنید

چگونه در 13 مرحله تبدیل به یک طراح داخلی حرفه ای شوید؟
پیشنهادها

در حین کار از پیشنهادهای خوب کاری استقبال کنید. بعضی همکاری ها میتواند سبب گسترش هر چه بهتر و بیشتر کار شما شود. به همکاری با سایر مشاغلی که مرتبط با کار شما هستند فکر کنید و با روی باز از آنها استقبال کنید.

برخی از شرکت ها و کسب و کارهای موفق از همکاری های خوب مانند همکاری بین معماران و طراحان داخلی یا طراحان پارچه و متخصصان داخلی, آغاز شده است.

با این کار ارتباطات و فرصت های جدیدی پیدا خواهید کرد پس نگران نباشید و قدم در این راه بگذارید.

13  همیشه به دنبال یادگیری و کسب تجربه ی بیشتر باشید

در زندگی یک طراح هرگز روز کسل کننده ای وجود ندارد.

سبک ها کامل تر میشوند ، روندها دوره ای هستند ، فناوری ها پیشرفت می کنند و چالش برای یک آینده پایدار همیشه جذاب است.پس جایی برای تکرار نیست.
یادگیری و پیشرفت مداوم به شما کمک می کند تا در صنعت خود در جریان تغییرات باشید و از به روز بودن دانش و مهارت های خود اطمینان حاصل کنید.
به عنوان مثال ، اگر کار خود را با داشتن مدرک دیپلم طراحی داخلی شروع کنید ، می توانید همزمان با کار و ایجاد تجربه ، به تحصیل در مقاطع بالاتر ادامه دهید.

عمل به نکات ذکر شده در بالا به شما کمک میکند تا در کسب مهارت و گسترش کار خود پیشرفت کنید. پیشنهاد ما این است که همیشه از نظرات و پیشنهاد های جدید استقبال کنید و در هر حرفه ای که هستید درجا نزنید و هیچ سقفی برای خود در نظر نگیرید.

برای مطالعه ی بیشتر پیشنهاد میکنیم به  مقاله ی 10 گام برای راه اندازی یک کسب و کار طراحی داخلی آنلاین نگاهی بیندازید.

منبع:  www.nda.ac.uk

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.