8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در ووکامرس

8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در ووکامرس

آنچه در این مقاله میخوانید

به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی قطعا شما هم برای افزایش ترافیک و فروش خود دغدغه مند هستید. اما واقعا چه راهکارهایی برای افزایش فروش وجود دارد؟ آیا افزایش ترافیک می تواند سبب افزایش مشتریان و در نتیجه افزایش فروش شود؟ همه ی این ها سوال هایی است که ذهن هر صاحب کسب و کار اینترنتی را درگیر کرده است. در این مقاله قصد داریم با ارائه ی روش هایی شما را برای افزایش ترافیک سایت و فروش در فروشگاه ووکامرسی تان راهنمایی کنیم لذا با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

افزایش ترافیک و فروش در ووکامرس

8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در وکامرس
افزایش ترافیک و فروش در ووکامرس

پس از اینکه یک فروشگاه ووکامرسی راه اندازی کردید و محصولات مورد نظر خود را در آن قرار دادید نیازمند کاربرانی هستید که در درجه ی اول از وب سایت شما دیدن کنند و در درجه ی بعد برای خرید اقدام کنند. در واقع هدف از راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کسب درآمد و اقدام برای فروش محصولات است.

افزایش ترافیک و فروش در فروشگاه ووکامرسی به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید با دقت تمامی آن‌ها را بررسی کرد و انجام داد. شاید در نگاه اول روش های ارائه شده امکان پذیر به نظر نرسند اما پیشنهاد ما این است که از کنار آن‌ها به راحتی عبور نکنید و تامل کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

1 . Yoast Seo

به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی حتما میدانید که استفاده از یک افزونه ی بهینه ساز تا چه حد میتواند به بهبود وضعیت فروشگاه اینترنتی و صفحات محصولات و در نتیجه افزایش ترافیک و فروش شما کمک کند. بهترین افزونه ای که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد افزونه ی Yoast Seo است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد . البته نسخه ی پولی این افزونه هم ارائه شده است که توصیه می کنیم برای استفاده از تمامی امکانات از این نسخه استفاده کنید.

2 . ارائه ی توضیحات منحصر به فرد

8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در وکامرس
افزایش ترافیک و فروش

برای یک سئوی مناسب که در افزایش ترافیک و فروش تاثیر مستقیم دارد, باید به موتورهای جستجو در مورد محصول اطلاعات کافی ارائه داد. نام محصول و عکس های آن نمی تواند برای یک بهینه سازی مناسب باشد و باید توضیحاتی کامل ارائه شود. در واقع در توضیح محصول که نباید طولانی هم باشد باید دو نکته را رعایت کرد اول اینکه به مشتری اطلاعات کامل داده شود و دیگر اینکه سبب بهبود رتبه در موتورهای جستجو شود.

3 . افزونه ای مناسب برای سبدهای خرید رها شده

از آنجایی که سبدهای خرید رها شده یکی از اصلی ترین مشکلات صاحبان فروشگاه های آنلاین است بهتر است یک بار برای همیشه در مورد آنها فکری اساسی کرد. البته دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد, هزینه های حمل و نقل بالا, طولانی بودن فرآیند ثبت سفارش و … از جمله دلایلی هستند که باید برای رفع آنها تلاش کرد.

اما در برخی موارد با وجود رفع همه ی این موانع بازهم سبدهای خرید رها شده ای وجود دارند که در این صورت باید فکر دیگری برای آنها داشت. یکی از بهترین پیشنهادهایی که برای رفع این مشکل مطرح شده است و بسیار مورد استقبال افراد فعال در این حوزه قرار گرفته است این است که در ازای سبدهای خرید رها شده پس از مدتی مشخص تخفیف هایی ارائه شود که ترغیب کننده ی مشتری برای تکمیل فرآیند خرید باشد.

4 . استفاده از گوگل آنالیتیکس

8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در وکامرس
Google Analytics

ابزارهای کاربردی بسیاری برای تحلیل ترافیک وب سایت ها و میزان فروش آنها در فضای آنلاین وجود دارد اما شاید افراد معدودی از این ابزارها و امکانات استفاده کنند. دلیل این عدم استفاده شاید در درجه ی اول سخت بودن کار با آنها ست. اما ما به شدت استفاده از این ابزارها را توصیه می کنیم چون میتوان تاثیر فوق العاده ای در روند پیشرفت وب سایت فروشگاهی شما داشته باشد. برای اینکه بتوانید از افزایش ترافیک و فروش در ووکامرس با خبر باشید و آن را تحلیل کنید در گام اول باید کاری کنید که گوگل آنالیتیکس بتواند وب سایت شما را بررسی و ردیابی کند.

گوگل آنالیتیکس قادر است میزان ورود به سایت شما و مشتریانی را که وارد وب سایت فروشگاهی شما شده اند را ببیند. سپس تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد. از جمله اطلاعاتی که این برنامه در اختیار شما قرار خواهد داد میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

  •  عملکرد خرید
  •  عملکرد پرداخت
  •  کارایی لیست محصولات
  •  عملکرد فروش
  •  و…

5 . درک و انتخاب درست کلمات کلیدی

قدرت کلمات کلیدی را نباید دست کم گرفت. گاهی انتخاب یک کلمه ی کلیدی مناسب و به جا در حدی میتواند تاثیر گذار باشد که بسیاری از تحلیل ها و فعالیت ها نمی توانند. پس باید خودتان را به جای بازدید کننده ها و مشتریان احتمالی قرار دهید و بیندیشید که برای خرید محصول مورد نظر چه کلمه ی کلیدی را جستجو خواهید کرد.

مقاله ی پیشنهادی برای مطالعه ی بیشتر؛ راهنمای انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای محتوا

6 . شناسایی محصولات و صفحات پرفروش

شناسایی محصولات و صفحاتی که بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است باید به خوبی انجام شود. در واقع این صفحات میتوانند سبب پیشرفت و بازید بالای سایر محصولات و صفحات شوند.
با لینک دهی مناسب از محصولات پر طرفدار به سایر صفحات میتوان بازدید این صفحات را نیز بالا برد و سبب بهبود آنها شد.

7 . به محصولات پر طرفدار لینک های داخلی اضافه کنید

یکی از ساده ترین و شاید موثرترین راه ها برای افزایش فروش در فروشگاه ووکامرسی, این است که پس از شناسایی محصولات پر کاربرد لینک دهی مناسب انجام شود. برای مثال محصول پر طرفدار که از لحاظ بازدید و فروش مورد توجه کاربران است را شناسایی کنید و در صفحه ی توضیحات آن به سایر محصولات مرتبط یا مفید لینک دهی کنید و کاربر را به بازدید از آن دعوت کنید. این کار چند مزیت دارد؛

  •  اول اینکه به کاربران کمک می‌کند تا محتوای مرتبط را به راحتی دنبال کنند.
  •  به سئوی وبسایت کمک بزرگی می‌کند.
  •  باعث ایجاد پیوند و افزایش رنک سایت در موتور جستجو می‌شود.

8 . استفاده از Schema

8 توصیه برای افزایش ترافیک و فروش در وکامرس
Schema

توصیه می کنیم از امکانات Schema برای نشانه گذاری محصولات خود استفاده کنید. این نشانه گذاری ها در برخی موارد میتواند استفاده از سوال های متداول باشد یا میتواند قراردادن ستاره جهت مشخص شدن میزان رضایت مشتریان باشد. قطعا زمانی که کاربران به دنبال محصولی باشند به صورت غیر مستقیم ترغیب به کلیک بر روی نتایجی خواهند کرد که ستاره دار است.

حرف آخر

در نهایت لازم است بدانید که رسیدگی به یک فروشگاه ووکامرسی برای افزایش ترافیک و فروش آن کاری موقتی و مقطعی نیست. این فرآیند باید به صورت دائمی و با استفاده از جدید ترین روش ها و استفاده از به روز ترین برنامه های کاربردی صورت بگیرد زیرا تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت و ارائه ی امکانات بیشتری است و نیاز است که شما نیز پا به پای این پیشرفت حرکت کنید تا از سایر رقبا عقب نمایید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.