8 دلیل ضروری برای داشتن یک وب سایت عکاسی

8 دلیل ضروری برای داشتن یک وب سایت عکاسی

آنچه در این مقاله میخوانید

به عنوان یک عکاس ، وب سایت عکاسی شما مهمترین بخش هویت برند شماست. این که مشتریان چگونه شما را ببینند و چه دیدی نسبت به کسب و کار شما داشته باشند کاملا در اختیار شماست.
برای عکاسان ، داشتن یک وب سایت یک عنصر مهم برای موفقیت در کار خواهد بود. داشتن مکانی که در آن می توانید کارهای خود را به صورت بصری نمایش دهید ، در شغل عکاسی بسیار مهم است.

چند دلیل وجود دارد که نشان میدهد داشتن یک وب سایت در دنیای امروز برای شغل عکاسی نه تنها حیاتی است بلکه فراتر از داشتن یک مکان برای نمایش کارهاست.

8 دلیل ضروری برای داشتن وب سایت عکاسی

1.ساختن یک برند

طراحی یک وب سایت یک روش حرفه ای برای ساختن نام تجاری شما است و به شما امکان می دهد تا با مشتریان خود تعامل داشته باشید و اطلاعات کافی را در اختیار آنها قرار دهید.

8 دلیل ضروری برای داشتن یک وب سایت عکاسی
ساختن یک برند

یک وب سایت در درجه‌ی اول محلی برای نمایش نمونه کارهای شما به مشتریان است و در درجه‌ی دوم امکاناتی را فراهم میکند تا بتوانید برای کسب و کار خود برند سازی کنید.

برای اینکه بتوانید نام خود را در بین سایر رقبا مطرح کنید لازم است خلاقیت داشته باشید. باید سبک خود را دنبال کنید و سعی در تکرار کارهای دیگران نداشته باشید.
به مرور و با کمک گرفتن از امکانات جدید و خلاقیت میتوانید نام خود را مطرح کنید و موفقیت بیشتری داشته باشید.

2. پاسخگویی و آموزش در وب سایت عکاسی

وب سایت شما باید پاسخگوی نیازها و سوال های احتمالی مشتریان نیز باشد.
اما گاهی برخی سوالات مدام از طرف مشتریان تکرار میشود و شما برای حفظ آنها مجبور به پاسخگویی هستید. در این مواقع بهتر است بخشی را برای پاسخگویی به سوالات متداول در سایت خود طراحی کنید و به جای جواب دادن به سوالهای تکراری مشتری را به این صفحه هدایت کنید.

برای اینکه تعداد بازدید کننده های سایت شما بالا برود برای آموزش نیز کمی وقت بگذارید.

آن چیزی که برای مشتریان بیشترین جذابیت را دارد در ویدیوها, کلاسهای آنلاین و وبینارها آموزش دهید.
این کار سبب میشود تا مشتری حس اعتماد کند و برای درخواست خدمات به شما مراجعه کند.

3.مقرون به صرفه و آسان

این روزها راه اندازی یک وب سایت بسیار آسان است و البته مقرون به صرفه.
برای هر بودجه‌ای گزینه هایی وجود دارد، بنابراین اجازه ندهید امور مالی شما را از راه انازی یک سایت بازدارد.
البته اگر کمی با طراحی سایت آشنایی داشته باشید میتوانید با خرید بسته های آموزشی طراحی سایت خودتان به تنهایی و بدون نیاز به کمک یک وب سایت راه اندازی کنید.

4.جدی گرفته میشوید اگر…

در عصر فن آوری امروز ، انتظار می رود که هر تجارت دارای یک وب سایت باشد. مردم دوست دارند قبل از اینکه به هر چیز یا کسی درخواست خدمات بدهند ، آنلاین شوند و با جستجو در مرورگرها اطلاعات بیشتری کسب کنند.
هر چه شما به وب سایت خود اهمیت دهید و برای طراحی و پیشرفت آن وقت بگذارید و هزینه کنید به طبع مشتری نیز شما را جدی خواهد گرفت و پیشنهادهای کاری شما افزایش میابد.

بنابراین اگر قصد دارید کار خود را گسترش دهید و در صنعت عکاسی حرفه ای رشد کنید ، طراحی یک سایت ضرورت است.

اما اگر به تازگی شروع به کار کرده اید و هنوز به دنبال ساخت نمونه کارهای خود هستید تا بتوانید برای وب سایت خود تصاویری داشته باشید ، پیشنهاد میکنیم که با یک گروه طراحی وب سایت مشورت کنید تا بتوانید بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

5.در وب سایت عکاسی خود بر یک موضوع تمرکز کنید

8 دلیل ضروری برای داشتن یک وب سایت عکاسی
بر یک موضوع تمرکز کنید

وقتی مشتری از سایت شما بازدید می کند ، می خواهد در اسرع وقت بداند در چه چیزی مهارت دارید.
برای مثال ممکن است تصاویر مختلفی از طبیعت و …. در وب سایت شما باشد اما باید برای مشتری و بازدید کننده مشخص شود که شما به صورت تخصصی چه نوع عکاسی انجام میدهید. عکاسی پرتره؟ عکاسی از طبیعت؟ یا هر زمینه ی دیگر.
اگر تا به حال به این موضوع فکر نکرده اید و صرفا دوربین به دست گرفتید و از هر چه خواستید عکاسی کردید بهتر است از حالا هدف خود را تعیین کنید و برای موفقیت در آن برنامه ریزی کنید.

6.فقط بهترین کار خود را نشان دهید

فقط تصاویر و کارهای با کیفیت و عالی را در وب سایت در معرض دید مشتری قرار دهید.
یک عکس معمولی و با کیفیت پایین را هرگز در سایت خود قرار ندهید. بازدید کننده ها نمیدانند که شما برای گرفتن همان عکس معمولی یک روز تمام پیاده روی کردید و کلی سختی را متحمل شدید بلکه آنها, عکس را معیاری برای قضاوت کار شما میدانند.

7.صفحه “درباره ما” در وب سایت عکاسی

هر آن چیزی را که لازم است مشتری درباره ی شما بداند باید در صفحه ای تحت عنوان “درباره‌ی ما” قرار دهید.
این صفحه محلی برای حکایت های طولانی و شخصی نیست. مشتری ها علاقه ای به دانستن اولین مدل دوربین شما که با آن شروع به عکاسی کردید ندارند.
آنها می خواهند بدانند که در چه چیزی مهارت دارید ، چقدر باتجربه هستید و چرا مشتری ها دوست دارند با شما کار کنند.

8.اطلاعات تماس

صفحه ای با عنوان تماس با ما در وب سایت خود طراحی کنید. وقتی مشتری وارد این صفحه میشود باید شماره تلفن و آدرس ایمیل و آدرس آتلیه‌ی شما را ببینند. اگر شعبه های مختلف دارید باید آدرس و شماره تماس همه ی آنها را ذکر کنید.
با این حال ، یک فرم تماس هرگز نباید تنها روش تماس شما با مشتریان باشد.

برای ارتباط بهتر با مشتریان باید از شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. زیرا از این طریق میتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید و در سریعترین زمان ممکن به سوالات آنها پاسخ دهید.

پس در صفحه ی تماس با ما آدرس حساب های شبکه های اجتماعی و گروه هایی که ساخته اید را قرار دهید.

 

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی  در طراحی سایت تصاویر چه اهمیتی دارند؟ سئو تصاویر سایت نگاهی بیندازید.

 

منبع: www.colesclassroom.com

www.99designs.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.