7 نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه پرداخت ووکامرس

7 نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه پرداخت ووکامرس

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد داریم شما را با بهینه سازی و بهبود صفحه پرداخت ووکامرس آشنا کنیم. یکی از مهم ترین مسائل در هر فروشگاه اینترنتی بررسی این مشکل است که چرا برخی کاربران تا انتهای مسیر خرید را طی می کنند اما در پایان, خرید خود را تکمیل نمی کنند و منصرف میشوند. پیدا کردن علت این مسئله و رفع آن میتواند سبب افزایش فروش در فروشگاه های ووکامرس شود.
در ادامه نکاتی را مطرح خواهیم کرد که هر کدام میتواند مشتری را برای تکمیل فرآیند خرید ترغیب کند و از طرفی سبب جلب اعتماد آنها شود. با ما تا پایان همراه باشید.

1 . حمل و نقل رایگان

7 نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه پرداخت ووکامرس
حمل و نقل رایگان

حمل و نقل فروشگاه خود را رایگان کنید.
هزینه های حمل و نقل که گاهی با قیمت یک کالا برابراست, از جمله عواملی است که سبب میشود یک کاربر خرید خود را در مراحل نهایی لغو کند یا آن را رها کند. از این رو اکثر مشتریان برای خرید به سراغ وب سایت های فروشگاهی خواهند رفت که حمل و نقل رایگان را برای مشتریان در نظر گرفته است.

در مواردی برخی از وب سایت ها به مشتری پیشنهاد می دهند در صورتی که حداقل  خرید مورد نظر را داشته باشند شامل حمل و نقل رایگان خواهند شد. این پیشنهاد مشتری را برای خرید بیشتر از وب سایت ترغیب می کند. لذا این موضوع تعداد سفارشات مشتریان و در نتیجه میزان فروش شما را افزایش خواهد داد.

2 . اطلاع رسانی دقیق روش های پرداخت

یکی از دلایلی که شاید سبب میشود کاربران خرید خود را نیمه کاره رها کنند این است که از فرآیند خرید و ثبت سفارش آگاهی ندارند و در میانه ی کار خسته شده و خرید را رها می کنند. از این رو مشتری لازم است در هر قدم از فرآیند خرید بداند در چه مرحله ای قرار دارد و مرحله ی بعد چه خواهد بود.

آگاهی دادن به مشتری از صفحات پیش رو سبب اطمینان خاطر او از فرآیند خرید خواهد شد. وجود کلید های اطلاع رسانی صفحات قبل و بعد در پایین و بالای صفحه های پرداخت, مشاهده ی مراحل ثبت شده و مراحل باقی مانده و… برای آگاهی هر چه بیشتر مشتری بسیار اهمیت دارد.

3 . حذف فرم های غیر ضروری در صفحه پرداخت ووکامرس

در برخی وب سایت های خرید آنلاین, مراحل خرید طولانی و شامل فرم های غیر ضروری است. مراحل ثبت سفارش و خرید باید مختصر و مفید باشد. بهتر است با حذف کردن فرم های غیر ضروری و یا به حداقل رساندن آنها مشتری را برای ادامه ی فرآیند خرید ترغیب کنید. هر چه فرآیند خرید کوتاه تر باشد و فرم های غیر ضروری و کم اهمیت کمتر باشد لذت خرید در مشتری بیشتر خواهد بود.

4 . نماد اعتماد الکترونیکی

7 نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه پرداخت ووکامرس
نماد اعتماد الکترونیکی

از جمله ی موارد بسیارمهم در نهایی شدن خرید توسط خریدارن اعتماد آنها نسبت به سایت است. از آنجایی که مشتریان قرار است برای پرداخت هزینه های خرید, اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد سایت کنند لذا در درجه ی اول باید به وب سایت مورد نظر اعتماد کنند. این اعتماد زمانی جذب خواهد شد که سایت فروشگاهی مورد نظر از طرف مراجع معتبر نماد اعتماد الکترونیکی را دریافت کرده باشد.

نماد اعتماد الکترونیکی به مشتری این اطمینان را میدهد که سایت شما از امنیت بالایی برخوردار است و در صورت بروز مشکل, عدم تطابق و … امکان برگشت کالا و وجه دریافتی وجود خواهد داشت.

5 . ثبت نام کاربران

ثبت نام از کاربران با هدف شناسایی مشتریان دائمی و بررسی آمارها برای هر سایت فروشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اگر از مشتریان پیش از فرآیند خرید بخواهید که ثبت نام کنند ممکن است درصد قابل توجهی از آنها فرآیند را رها کرده و از خرید منصرف شوند.

لذا توصیه می کنیم که در صفحه پرداخت ووکامرس و در حین انجام فرآیند خرید از مشتری بخواهید که فرم های مربوط به ثبت نام را پر کند. زیرا در این صورت مشتری با میل بیشتری این کار را انجام میدهد چرا که خود را در قبال خرید انجام شده متعهد می داند.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی  یک فروشگاه ووکامرس موفق چه ویژگی هایی دارد؟  نگاهی بیندازید.

6 . آگاه سازی روش پرداخت

همانطور که در موارد قبلی گفتیم مشتری لازم در هر مرحله از ثبت سفارش بداند چه مراحلی باقی مانده است. آگاهی از روش های پرداخت, درگاه های موجود و … از جمله مواردی است که باید از قبل مشتری, از آن آگاه باشد.

در این مرحله بهتر است قبل از تکمیل فرآیند پرداخت و ثبت نهایی دکمه هایی برای ” بازبینی سفارش” و ” تغییر در سفارش ” و … لحاظ شود و سپس فرآیند خرید ثبت نهایی شود. این کار عملکرد بهتری از مشتری را به شما نشان می دهد به طوری که دیگر منجر به خارج شدن کاربران از صفحه پرداخت نمی گردد.

7 . اعتماد سازی

7 نکته کلیدی برای بهینه سازی صفحه پرداخت ووکامرس
اعتماد سازی برای صفحه پرداخت ووکامرس

یکی از مهم ترین عوامل تکمیل خرید توسط مشتری ، اعتماد به فروشگاه است. یعنی ” فروشگاه شما نسبت به عملکردش متعهد است؟” , “میتوان به اطلاعات درج شده در آن اعتماد کرد؟” , “محصولات دارای گارانتی و ضمانت بازگشت هستند؟” و بسیاری موارد دیگر.
پاسخ مجموعه ی این سوال ها میشود اعتمادی که مشتری به آن نیاز دارد تا سفارش خود را ثبت کند و صفحه پرداخت ووکامرس را رها نکند.

در پایان

صفحه پرداخت ووکامرس از جمله مهم ترین بخش های یک وب سایت فروشگاهی به حساب می آید. طراحی ضعیف این صفحه میتواند مشتری ای که در شرف خرید و ثبت سفارش است را پشیمان کند.

لذا اگر قصد دارید با مشکل افت فروش رو به رو نشوید پیشنهاد میکنیم این صفحه را به طور خاص و با رعایت ویژگی هایی که در این مقاله مطرح کردیم طراحی کنید.

 

4/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.