7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل

7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل

آنچه در این مقاله میخوانید

اگر تجربه ای در زمینه ی حمل و نقل دارید و یا قصد راه اندازی یک کسب و کار پر رونق دارید پیشنهاد ما به شما راه اندازی یک شرکت حمل و نقل است.جابه جای و حمل و نقل از ابتدایی ترین نیازهای جامعه است. در گذشته که خرید های اینترنتی به صورت امروز رونق نداشت, مردم برای حمل کالاهای خود از شیوه های سنتی استفاده میکردند.

در این مقاله قصد داریم شما را برای راه اندازی یک شرکت حمل و نقل راهنمایی کنیم و نکاتی مهم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.
باید بگوییم که ورود به این تجارت کار سختی نیست, در صورتی که برنامه ریزی داشته باشید و در امور مالی و استخدام افراد با دقت کافی عمل کنید میتوانید به خوبی یک شرکت حمل و نقل را مدیریت کنید.

چرا باید یک شرکت حمل و نقل و تدارکات ایجاد کنم؟

7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل
شرکت حمل و نقل

با رونق روز افزون خرید های اینترنتی به شرکت هایی نیاز است تا کالاها را در سریعترین زمان ممکن و بدون کوچکترین مشکلی در حمل و نقل به دست مشتری برساند. لذا به افرادی که سالها در حوزه ی حمل و نقل فعالیت کرده اند توصیه میکنیم از تجربه ی خود در کنار خلاقیت و نوآوری جوان های این حوزه استفاده کنند و یک شرکت حمل و نقل راه اندازی کنند.

جالب است بدانید در بسیاری از موارد ، کارآفرینان این حوزه این فعالیت را با کمترین سرمایه و گاهی بدون سرمایه شروع می کند و پس از مدتی به سود خوبی دست پیدا میکنند.
بعد از اینکه تصمیم به راه اندازی یک شرکت حمل و نقل گرفتید خوب است که برای اینکه ابعاد مختلف کار را به خوبی درک کنید و به آن بیندیشید سوال های زیر را از خودتان بپرسید.

1. چه هزینه هایی را باید هنگام راه اندازی شرکت حمل و نقل در نظر بگیرم؟

لازم نیست شما یک ریاضیدان را برای امور مالی شرکت خود استخدام کنید. کافی است درک اساسی از امور مالی هنگام راه اندازی شرکت داشته باشید.
ابتدا باید محل سرمایه اولیه ی خود را تأمین کنید تا تجارت حمل و نقل خود را شروع کنید. با گزینه های مختلفی رو به رو خواهید بود, از جمله وام های بانکی ، کمک گرفتن از سرمایه گذاران و یا حتی پس از اندازهای خودتان.
در مرحله بعدی ، شما باید هزینه های خاص مربوط به صنعت حمل ونقل را در نظر بگیرید ، به عنوان مثال هزینه های مجوز و عوارض ، جدا از هزینه های آموزش تعمیر و نگهداری خودروها ، سوخت و … است.

مورد دوم برای برآورد هزینه ها بازاریابی است. شما باید هزینه هایی را برای بازاریابی کنار بگذارید. شاید کمی زود به نظر برسد که در مورد این موضوع فکر کنید اما باید بدانید که یک بازاریابی خوب میتواند تاثیر بسیاری در موفقیت شما داشته باشد.
سرانجام ، شما باید به رانندگان و سایر کارمندان خود حقوق ماهیانه پرداخت کنید ، بنابراین هنگام بودجه بندی ، این هزینه ها را در نظر بگیرید.

2. هنگام خرید اولین ناوگان کامیون باید چه مواردی را در نظر بگیرم؟

7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل
خرید اولین ناوگان

در انتخاب وسایل تقلیه برای شرکت خود دقت لازم را داشته باشید. یک وسیله ی مناسب و ایمن میتواند باعث افزایش کارایی و سرعت عمل در ارائه ی خدمات شود.
در مورد اینکه چه خودروهایی را برای شرکت حمل و نقل خود بخرید یا استخدام کنید. بایت بدانید که قصد دارید در چه زمینه ای فعالیت کنید. کامیون, تریلر, وانت و یا حتی ون ها هر کدام کارایی خود را دارند و نیاز است تا برای حمل و نقل کالاها از وسایل نقلیه ی مناسب استفاده کرد.

جنبه های حیاتی برای انتخاب وسایل نقلیه شرکت حمل و نقل؛

 •  چه نوع وسایلی را حمل خواهید کرد
 •  حجم لوازمی که حمل خواهید کرد
 •  انواع مسیر هایی که در آنها رانندگی خواهید کرد.

به عنوان مثال شرکت های پیک به وسایل نقلیه متفاوتی از شرکت های حمل و نقل بین المللی نیاز دارند.

3. چطور می توانم برای راه اندازی یک شرکت حمل و نقل آموزش ببینم ؟

به طور مشخص مکان خاصی وجود ندارد تا بتواند شما را در راه اندازی شرکتتان راهنمایی کند. اما شما میتوانید با افرادی که سال ها تجربه ی کار در این حوزه را دارند مشورت کنید. یا اینکه در مورد شرکت های رقیب تحقیقات کاملی انجام دهید.
اینها تنها در صورتی است که شما تجربه ای در این زمینه نداشته باشید اما اگر خودتان سالها تجربه ی کار در حوزه ی حمل ونقل را داشته باشید بهترین مشاور برای شرکت, خودتان هستید که به تمام امور آشنایی دارید.
برای شروع فعالیت خود باید خودروهایی که انتخاب می کنید از لحاظ ایمنی به تایید مراکز رسمی برسند.

اما در این مراکز چه چیزهایی بررسی میشود؛

 •  شناسایی و مستندات مالکیت
 •  سیستم های الکتریکی
 •  اتصالات و تجهیزات (شامل آینه ، کمربند ایمنی و غیره)
 •  سیستم ترمز
 •  چرخ ها (از جمله شرایط لاستیک)
 •  سیستم تعلیق و رانندگی
 •  مکانیزم فرمان
 •  موتور
 •  سیستم اگزوز
 •  ابعاد خودرو

4. چگونه رانندگان را برای کار در حمل و نقل خود استخدام کنم؟

7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل
کار در حمل و نقل

اجزای اصلی کسب و کار شما ، علاوه بر وسایل نقلیه ، رانندگان شما هستند. رانندگان شما قبل از قانونی بودن کار با وسایل نقلیه در تجارت و حمل و نقل شما ، باید مجوزهای مربوطه را دریافت کنند.
باید در انتخاب و استخدام رانندگان دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید از بروز مشکلات احتمالی بعدی جلوگیری کنید. مشکلاتی از قبیل به موقع تحویل ندادن کالاها, بحث و درگیری با مشتری و…
رانندگان شما باید علاوه بر داشتن گواهی نامه های لازم و معتبر بتوانند تجربه ی کاری خود را به اثبات برسانند. آنها باید برای رانندگی در شرایط خطرناک مانند طوفان و … آموزش دیده باشند و تجربه‌ی کافی داشته باشند.

5. چگونه برای شرکت خود مشتری پیدا کنم؟

به یاد داشته باشید که تمام آنچه برای جلب توجه مشتریان نیاز دارید کامپیوتر ، تلفن هوشمند و اتصال به اینترنت است.
البته گاهی استفاده از روش های بازاریابی سنتی مانند تبلیغ در بیلبوردهای شهری و تبلیغات دهان به دهان میتواند موثر باشد اما باید بدانید که به دلیل تقاضای بالا برای خرید کالاها به صورت اینترنتی لازم است که شما از رسانه ها و فضای آنلاین برای تبلیغات و جذب مشتری استفاده کنید.

6. چگونه مشتریان را مطمئن کنیم؟

وقتی مشاغل تصمیم به استفاده از خدمات حمل و نقل شما می گیرند ، باید مطمئن باشند که شما آنها را ناامید نمی کنید. مشتریان برای سرویس های قابل اعتماد ارزش زیادی قائل هستند و در صورتی که شما خدمات با کیفیت ارائه دهید ، راحت تر می توان مشتریان موجود را حفظ کرد.

7.یک وب سایت برای شرکت حمل و نقل راه اندازی کنید

7 نکته‌ی طلایی برای راه اندازی شرکت حمل و نقل
یک وب سایت راه اندازی کنید

راه اندازی و طراحی یک وب سایت برای شرکت حمل و نقل شما مزایای بسیاری را به همراه خواهد داشت.
اولین مزیت داشتن یک وب سایت این است که شما به راحتی میتوانید کسب و کار خود را تبلیغ کنید و با یک سئوی مناسب در رتبه های خوب مرورگر به کاربران پبشنهاد شوید و از این طریق مشتریهای خود را افزایش دهید.

مزیت بعدی این است که مشتری های میتوانند به راحتی و بدون واسطه با شما در تماس باشند و نظرات خود را با شما در میان بگذارند. در صورتی که این نظرات مثبت باشد به طور ناخودآگاه سبب جذب مشتریان بیشتری خواهد شد که این نظرات را می بینند.

نکته‌ مثبت دیگر راه اندازی یک وب سایت این است که به کسب و کار شما اعتبار میدهد. قطعا یک مشتری برای دریافت خدمات به شرکتی اعتماد میکند که دارای یک سایت باشد که به نوعی هویت شرکت است.

پیشنهاد می کنیم به مقاله ی ۵ راه برای کسب درآمد بیشتر کامیون دارها نگاهی بیندازید.

نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: www.entrepreneur.com

  www.entrepreneur.com

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.