6 راهکار حرفه ای برای بازاریابی خدمات نظافت

6 راهکار حرفه ای برای بازاریابی خدمات نظافت

آنچه در این مقاله میخوانید

در مقالات قبلی به ضرورت راه اندازی یک وب سایت برای شرکت های فعال در زمینه ی خدمات نظافت پرداختیم. در ادامه ی این سری مقالات لازم است تا شما را با مقوله ی بازاریابی خدمات نظافت آشنا کنیم که از اصول ضروری و لازم برای هر کسب و کاری می باشد.ایجاد یک استراتژی موثر برای بازاریابی شرکت های خدمات نظافت شامل تعریف مارک تجاری ، برقراری ارتباط با عموم مردم و ارائه خدمات است. درک ابزارهای مفید بازاریابی به شما کمک می کند کسب و کار خود را توسعه داده و مشتریان واقعی خود را افزایش دهید.

اگر مقالات قبلی در این زمینه را مطالعه نکرده اید پیشنهاد می کنیم نگاهی به چگونه می توان یک وب سایت شرکت نظافت راه اندازی کرد؟ بیندازید.

بازاریابی چیست؟

بازاریابی به عنوان فرآیند یا رویکردهایی برای ارتقا و فروش تجارت تعریف می شود. که میتواند شامل برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه ، مشتریان ثابت یا عموم مردم با هدف رشد کسب و کار مورد نظر باشد.

بازاریابی در دنیای دیجیتال امروزه بسیار پیچیده و گسترده است و لازم است قبل از هر اقدامی برای شروع بازاریابی کسب و کار خود یک برنامه و استراتژی بازاریابی مشخص تدوین کنید.

چهار اصل بازاریابی

6 راهکار حرفه ای برای بازاریابی خدمات نظافت
چهار اصل بازاریابی

شناخت این چهار اصل که بنای اساسی یک بازاریابی موثر است میتواند تا حد زیادی به شما کمک کند؛

1 .تولید محصول

یک محصول به طور کلی یک کالای قابل لمس است، اما برای کسب و کارهای مشابه شرکت های نظافت ، یک محصول به معنای خدماتی است که ارائه داده میشود.

2 .قیمت

قیمت گذاری مشخص و سازگار خدمات, به شما کمک می کند تا مشتری با یک اطمینان کامل و یک دید مثبت وارد مذاکره با شما برای دریافت خدمت مورد نظر شود.

3 .گسترش

شناخته شدن و گسترش کسب و کار مورد نظر یکی از اهداف مهم بازاریابی است که میتواند با استفاده از روش های بازاریابی زیر صورت بگیرد:

  •  آگهی ها
  •  استراتژی های فعالیت در شبکه های اجتماعی
  •  روابط عمومی قوی
  •  بازاریابی ایمیلی
  •  بازاریابی موتورهای جستجو و کلمات کلیدی
  •  بازاریابی ویدیویی و…

در صورت استفاده مناسب از این ابزارهای ذکر شده به راحتی می توانید پیشرفت کسب و کار خود را مشاهده کنید.

4 .محیط

با وجود تمامی پیشرفت های صورت گرفته شاید این نکته از بازاریابی تا حد قابل توجهی مفهوم خود را از دست داده باشد. در گذشته لازم بود تا بازاریابی متناسب با محیطی که در آن مشغول به فعالیت هستید صورت بگیرد. اما در حال حاضر بعد مسافت در بازاریابی حذف شده است و برای رفاه حال مشتریان خدمات در هر نقطه ی مورد نظر مشتری انجام خواهد شد.

6 روش بازاریابی خدمات نظافت

1 . مخاطبان خود را بشناسید

در مورد مشتریان خود و افرادی که نیاز به خدمات نظافت دارند تحقیق کنید. مخاطب بالقوه شما ممکن است در یک منطقه خاص یا افراد خاصی از صاحبان مشاغل باشند. بررسی اینکه رقبای شما چه افرادی هستند نیز می تواند به شما در شناخت مشتری کمک کند. در بازاریابی ، شناخت مشتری و آگاهی از آن را بازار هدف می نامند.

2 . یک لوگو ایجاد کنید

6 راهکار حرفه ای برای بازاریابی خدمات نظافت
یک لوگو ایجاد کنید

ایجاد یک لوگو و طرح رنگی که در تمام ارتباطات مکتوب با مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار می گیرد، شما را از رقابت جدا کرده و به یاد ماندنی تر می کند.

اگرچه ممکن است ایجاد یک لوگو در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد ، اما برای افزایش شناخت کسب و کار بسیار اهمیت دارد. لوگوی مورد نظر باید متناسب با شغل شما طراحی شود.

از تاثیر گذاری رنگ ها و المان های موجود در لوگوی طراحی شده نباید غافل شد.لذا بهتر است طراحی لوگوی خود را به یک تیم حرفه ای و متعهد بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی بازاریابی به مقاله‌ی  تنها عامل موفقیت در بازاریابی اینترنتی چیست؟ نگاهی بیندازید.

3 . یک وب سایت طراحی کنید

داشتن یک وب سایت این روزها مانند کلید ورود به دنیای آنلاین است. اگر برای شما مهم است که در مقیاسی گسترده تر از جایی که هستید به فعالیت بپردازید لازم و ضروری است که یک سایت طراحی کنید.
این سایت میتواند با کمک آموزش های افق وب و توسط خودتان طراحی شود یا اینکه از یک تیم طراحی سایت بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند یا حتی در مدیریت و بهینه سازی آن به شما کمک کنند.

4 . در تبلیغات سرمایه گذاری کنید

برای هدایت بازدید کننده ها که هر کدام میتوانند یک مشتری بالقوه باشند لازم است تا در تبلیغات سرمایه گذاری کنید.
این تبلیغات میتواند آفلاین باشد مثل روش های تبلیغی سنتی که برخی از روش های آن هنوز هم موثر هستند یا میتواند به صورت آنلاین و با روز ترین روش ها انجام شود.

برای مثال؛

کارت ویزیت پخش کنید. بسیاری از غذاخوری های محلی ، پمپ بنزین ها و سایر مغازه های کوچک به شما اجازه می دهند کارت های ویزیت خود را به صورت رایگان در بین مشتریانشان پخش کنید
وبلاگ! بسیاری از وب سایت ها افزونه های رایگان وبلاگ نویسی را ارائه می دهند که می توانید به وب سایت خود اضافه کنید. ایجاد وبلاگ های آموزنده که مربوط به شغل تمیزکاری شما باشد ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما را بهبود می بخشد و بازدید بیشتری را به سایت شما منتقل می کند.

5 . از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی خدمات نظافت استفاده کنید

6 راهکار حرفه ای برای بازاریابی خدمات نظافت
رسانه های اجتماعی

فعالیت گسترده ی تمامی اقشار جامعه در رسانه های اجتماعی دلیلی برای این است که هر کسب و کار ضروری است علاه بر داشتن یک وب سایت پویا و فعال در شبکه ها و رسانه های اجتماعی پر طرفدار نیز فعالیت کند و ارتباط بیشتری با مخاطبان و مشتریان خود داشته باشد.

6 . اعتبار خود را حفظ کنید

داشتن یک تجارت معتبر که مردم به آن اعتماد دارند برای بازاریابی خدمات نظافت بسیار اهمیت دارد. با ایجاد بهترین روش ها برای حفظ اعتبار کسب و کار نظافت خود ،مراجعه مکرر مشتری بیشتر خواهد شد. مطمئن باشید که شما و کارمندانتان به نیازهای مشتری گوش می دهید و برای برآورده ساختن این نیازها تلاش می کنید.

رضایت مشتری بهترین راه برای رشد کسب و کار شماست. کارمندان بیشترین تعامل را با مشتری دارند و به نوعی ویترینی برای کار تمیزکاری شما هستند لذا از آنها بخواهید بهترین برخورد را با مشتری داشته باشند.

 

منبع؛ www.insights.workwave.com

1/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.