5 راه کلیدی برای حفظ رتبه سایت در گوگل

5 راه کلیدی برای حفظ رتبه سایت در گوگل

آنچه در این مقاله میخوانید

به دست آوردن رتبه بالا در گوگل اصلا کار راحتی نیست و نیاز به تلاش های فراوانی دارد. اما سخت تر از آن حفظ رتبه سایت  است. از آنجایی که وب سایت های بسیاری برای به دست آوردن رتبه های نخست تلاش میکنند لذا فضای رقابتی بین آنها برقرار است  و هر سایت باید از رتبه خود دفاع کند.

دراین مقاله قصد داریم توصیه هایی برای حفظ رتبه سایت و رتبه بالا داشتن در گوگل مطرح کنیم که امیدواریم برای شما و وب سایتتان مفید باشد.

بر خلاف باور عمومی کسب رتبه در مرورگرها برای کلمات کلیدی خاص تنها نیمی از نبرد است. اصول اصلی و الگوریتم های موتورهای جستجو  دائما در حال تغییر است و صاحبان کسب و کارها باید با آخرین به روز رسانی ها آشنا باشند تا بتوانند بهترین نتیجه را برای وب سایت ها به دست آورند.

در ادامه به سراغ راه های کلیدی برای حفظ رتبه سایت می رویم و هر کدام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1 .به روز رسانی مداوم سایت

کیفیت محتوای مقالات موجود در سایت در کنار استفاده از محتواهای بصری مانند تصاویر و ویدیوها از جمله معیارهای مهم الگوریتم های گوگل برای رتبه بندی سایت هاست.

5 راه کلیدی برای حفظ رتبه سایت در گوگل
به روزرسانی دائمی سایت

استفاده از استراتژی های قدیمی مانند مقالات “فقط متن” می توانند به طور بالقوه رتبه بندی موتورهای جستجو را تحت تاثیر قرار دهند. اگر می خواهید رتبه ی خود در کلمات کلیدی مورد نظرتان را حفظ کنید باید محتوای خود را با اضافه کردن مجموعه ای از فیلم ها و تصاویر به روز کنید. این کار سبب جذب بازدید کننده های بیشتر و حتی دریافت لینک از سایر وب سایت ها خواهد شد.

2 .افزایش سرعت سایت با هدف حفظ رتبه سایت

میزان سرعت سایت در بارگذاری صفحات و نشان دادن آن به بازدید کننده ها یکی از عوامل مهم برای تعیین رتبه ی وب سایت هاست. با این حال هنوز هم وب سایت هایی وجود دارند که سریع بارگذاری نمی شوند به ویژه برای تلفن های هوشمند که وسیله ی بازدید از سایت برای درصد قابل توجهی از کاربران هستند.

به این نکته دقت کنید که در فضای آنلاین میلیون ها میلیون وب سایت و وبلاگ وجود دارد و در صورتی که وب سایت شما با سرعت مورد نظر برای کاربر باز نشود به راحتی سایت شما را ترک کرده و سراغ سایت های دیگر خواهد رفت.

اما چگونه سرعت سایت را بالا ببریم؟

تمام تصاویر وب سایت خود را فشرده سازی کنید تا به کمترین میزان حجم کاهش پیدا کند.
اگر هنوز با سرعت بارگذاری خود مشکلی دارید، می توانید یک ابزار به نام Google PageSpeed Insights را نیز امتحان کنید که به شناسایی مسائل خاصی کمک می کند تا زمان بارگذاری وب سایت شما را کاهش دهد و راه هایی برای حل آنها را ارائه دهد.

3 .ساختمان لینک خود را گسترش دهید

5 راه کلیدی برای حفظ رتبه سایت در گوگل
استراتژی لینک سازی

یکی از رایج ترین اشتباهات در گسترش وب سایتها  تمرکز بر میزان و نه کیفیت لینک های آنها است. از نظر گوگل یکی از مهمترین فاکتور های سئو هر سایت این است که شما صفحات و مطالب سایت خودتان را در دسترس کاربران قرار دهید و از طریق لینک سازی صحیح و اصولی بتوانید امکان دسترسی به قسمت های مختلف را برای کاربران فراهم کنید.

اگر قصد افزایش و حفظ رتبه سایت خود در گوگل را دارید, باید لینک های داخلی را به تمام صفحات سایت گسترش دهید. تنوع در لینک ها  اقتدار وب سایت شما را از منظر گوگل افزایش می دهد.

4 .لینک های خروجی

اگر به سایت های دیگری لینک دهی می کنید باید مطمئن شوید که سایت مقصد مفید بوده و مطالب یا ابزار ارزشمندی برای ارایه به مخاطبان شما دارد.

اگر قصد انتشار پست مهمان به صورت یک استراتژی دائمی را در وب سایت خود دارید، بهتر است که برخی از آن ها را با لینک های نوفالو منتشر کنید.

در این شرایط بک لینک ها شما به صورت غیرطبیعی دیده نشده و جز مصادیق تبادل بک لینک نیز محسوب نخواهد شد. همچنین می توانید بک لینک هایی که به سایر سایت های خارجی مشکوک می دهید را نیز با تگ نوفالو درج کنید.

مقاله ی پیشنهادی برای مطالعه ی بیشتر؛لینک داخلی و لینک خارجی چه تاثیری بر سئو سایت دارند؟ 

5 .برای حفظ رتبه سایت از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

برخی ابهامات وجود دارد که آیا مشارکت در رسانه های اجتماعی یک عامل رتبه بندی در جستجو است؟ کاملا واضح است که موتورهای جستجوگر هر پلت فرم رسانه های اجتماعی را به عنوان یک نام تجاری معتبر شناسایی می کنند.

در واقع با استفاده از رسانه های اجتماعی افراد بیشتری به محتوای شما دسترسی خواهند داشت و از وب سایت شما بازدید می کنند. لذا با استفاده از رسانه های اجتماعی و فعالیت در آن میتوانید تعداد بازدید کننده ها و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

5 راه کلیدی برای حفظ رتبه سایت در گوگل
رسانه های اجتماعی

در ادامه چند نکته را به شما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از آنها بتوانید کاربان بیشتری از طریق رسانه های اجتماعی جذب کنید؛

دکمه های اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی را به نوار کناری مقالات خود اضافه کنید.
با استفاده از CTA یا دکمه ی “اقدام به عمل” مخاطب را به فعالیت بیشتر تشویق کنید. (برای مثال دکمه ی CTA  را به این صورت تشویق کنید؛ ” اگر قصد خرید این محصول را دارید از این طریق اقدام کنید” و…).
یک قسمت جذاب از محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و از مخاطبانتان دعوت کنید برای مطالعه ی بیشتر به اصل مقاله در سایت مراجعه کنند.

یک امتیاز بزرگ

بزرگترین امتیازی که شبکه های اجتماعی در اختیار شما می گذارند امکان انتشار پست های وبلاگ شما در محیطی بسیار بزرگ است که این امر موجب هر چه بیشتر دیده شدن محتوا و افزایش شانس گرفتن لینک می شود. با انتشار هر مطلب در وب سایت ، آن را در تمام شبکه های اجتماعی خود نیز منتشر کنید.

 

نتیجه گیری

بهینه سازی موتورهای جستجو یک فرآیند طولانی مدت است که نتایج آن یک شبه قابل مشاهده نیست. پیاده سازی  پنج استراتژی بیان شده در این مقاله , به شما کمک خواهد کرد که تا مدت زمان طولانی رتبه ی خود در موتورهای جستجو را حفظ کنید.

 

4/5 - (1 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.