4 نکته طلایی برای شروع تجارت آنلاین حمل و نقل

4 نکته طلایی برای شروع تجارت آنلاین حمل و نقل

آنچه در این مقاله میخوانید

در مقالات قبل به ضرورت راه اندازی وب سایت برای تمامی مشاغل اشاره کردیم. گفتیم که راه اندازی وب سایت تنها به معنی حضور در دنیای آنلاین و استفاده از تکنولوژی های روز نیست بلکه میتواند بستری برای گسترش تمامی کسب و کارها باشد و شما را چندین قدم به جلو پرتاب کند.برخی از مشاغل مانند افراد مشغول در حوزه ی حمل و نقل و یا کامیون دارها از جمله گروه هایی هستند که در مقابل راه اندازی وب سایت و شروع تجارت آنلاین حمل و نقل خود دچار تردید بوده اند. اما خوشبختانه با ورود برخی از هم صنف هایشان و حضور موفقیت آمیز آنها این گروه ها نیز به این باور رسیدند که برای حضور در این فضا محدودیتی برای هیچ کس و هیچ شغلی وجود ندارد.

مرحله ی بعد از راه اندازی و طراحی سایت فعالیت و پیشبرد آن با هدف دستیابی به اهداف مورد نظر است.

لازم است برای موفقیت سایت خود تلاش فراوان داشته باسید و مانند یک کودک از آن مراقبت کنید.

در ادامه‌ی این مقاله راه هایی را برای کسب درآمد بهتر و بیشتر از تجارت آنلاین حمل و نقل مطرح خواهیم کرد که به کار بردن هر کدام از آنها میتواند شما را در موفقیت کسب و کارتان کمک کند.

برای موفقیت هر چه بیشتر و بهتر تجارت آنلاین حمل و نقل خود باید یک استراتژی تعریف کنید. استراتژی به معنی داشتن یک برنامه ی قوی و هدفمند برای رسیدن به اهداف مورد نظر است. در این استراتژی که تنظیم میکنید باید به جزییات نیز توجه داشته باشید و برای آن برنامه ریزی کنید.

برای مطالعه ی بیشتر به مقالات قبلی مانند  ۵ راه برای کسب درآمد بیشتر کامیون دارها نگاهی بیندازید.

چند نکته ی ضروری برای تجارت آنلاین حمل و نقل

4نکته ی طلایی برای شروع تجارت آنلاین حمل و نقل
چند نکته ی ضروری
 •  تیم مناسب جمع کنید
 •  اهداف مشخص طولانی مدت و کوتاه مدت را تعیین کنید
 •  نحوه‌ی حمل و نقل کالاها
 • بازاریابی

1.تیم مناسب

برای موفقیت در یک کار گروهی باید تمام اعضا هدفمند و متعهد انتخاب شوند. برای هر بخش از تجارت آنلاین حمل و نقل خود به دنبال افرادی بگردید که علاوه بر تخصص مورد نیاز به گروه, آرمان ها و اهداف گروه متعهد باشند و فقط پیشرفت خودشان در اولویت نباشد.

افراد مورد نیاز خود را برای یک عمر کار استخدام کنید نه فقط برای یک یا دو پروژه. این هدف سبب میشود تا فرد مورد نظر احساس امنیت شغلی کند و برای حفظ این حس و کار مورد نظر تمام تلاشش را انجام دهد.

2. اهداف کلی و جزیی

مهم ترین بخش در استراتژی تجارت آنلاین حمل و نقل مشخص کردن اهداف است. قطعا یک هدف بزرگ در قله‌ی آرزوهای شما به عنوان صاحب کسب و کار قرار دارد. این هدف میتواند تبدیل شدن به شرکت اول و برتر حمل و نقل در کشور و یا منطقه ی مورد نظرتان باشد. در کنار این هدف اهداف کوچکتری نیز وجود دارند. برای مثال خرید تمام خودروهایی که برای شما کار میکنند و…

چند هدف دیگر برای تجارت آنلاین حمل و نقل

 •  افزایش سفارش
 •  گسترش حوزه ی فعالیت
 •  کاهش هزینه ها

3.نحوه ی حمل و نقل کالاها

یکی از ضروری ترین نکاتی که باید به ان توجه ویژه کرد نحوه ی حمل و نقل و ارائه ی خدمات است.

4نکته ی طلایی برای شروع تجارت آنلاین حمل و نقل
نحوه ی حمل و نقل کالاها

هر یک از مشاغل آنلاین برای ارائه ی خدمات خود به شمتریان بهترین روش ها و خلاقانه ترین آنها را انتخاب میکنند. همین نکات باید برای حمل و نقل کالاها و تحویل آنها به مشتری که خدمت مورد نظر تجارت آنلاین حمل و نقل شما است, صورت بگیرد.

هزینه ی نهایی, نحوه ی ثبت سفارش, زمان دریافت و بسیاری مسایل دیگر باید با دقت بررسی شود و به نوعی انجام شود که مشتری آن را بپسندد.

یکی از اصلی ترین نکات مد نظر مشتری برای دریافت خدمت مورد نظر, هزینه ی تمام شده است. برای مشتریان شما اهمیت دارد که کالاها را با کمترین هزینه‌ی ممکن حمل کنید اما کیفیت حمل و سرعت در انجام کار نیز به همان اندازه مهم است. لذا نباید کیفیت را فدای کمیت و هزینه کنید.

3 نکته ی مهم در تعیین هزینه ی تمام شده حمل ونقل برای مشتری

 1.  اندازه و وزن محصول: اندازه و وزن محصول یکی از مهم ترین فاکتورها برای تعیین قیمت نهایی خواهد بود.
 2.  مقصد حمل و نقل: کالا باید به یک محله ی نزدیک برده شود یا مقصد جایی در بیرون از مرزهای کشور است.
 3.  گزینه های حمل و نقل: امکاناتی از قبیل نحوه ی بسته بندی, حمل سفارشی و یا تحویل فوری از گزینه هایی هستند که بر قیمت تمام شده تاثیر خواهند گذاشت.

4.بازاریابی

در استراتژی کاری خود باید برای بازاریابی, هم زمان خوبی بگذارید و هم هزینه ی قابل توجهی را در نظر بگیرید.

بازاریابی از گذشته تا کنون در تمامی مشاغل وجود داشته است و  یکی از راه ها برای آشنایی بیشتر مشتریان با کسب و کار مورد نظر بوده است.

نوع بازاریابی آنلاین و الکتورنیک با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در این زمینه متفاوت از بازایابی های سنتی است و باید برای بهره مندی بیشتر,  از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

4نکته ی طلایی برای شروع تجارت آنلاین حمل و نقل
بازاریابی

به کارگیری روش های نوین بازاریابی به این معنی نیست که روش های سنتی کارایی ندارند. شما میتوانید همچنان که از بازاریابی های آنلاین استفاده میکنید از روش های سنتی مانند تبلیغ در بیلبوردها و فروشگاه های محلی نیز کمک بگیرید.

یکی از بهترین بازاریابی های بای مشاغلی مانند حمل و نقل ارائه ی تخفیف و یا حتی حمل رایگان کالا ها دربرخی مقصدها است.

یکی دیگر از اصول بازاریابی مدرن شناسایی بازار هدف است. درست است که تجارت الکترونیکی حمل و نقل شما برای حمل کالا به سراسر دنیا آماده است. اما باید بدانید که برای موفقیت بیشتر لازم است یک بازار هدف مشخص برای خود ترسیم کنید.

بشرین سرمایه گذاری خود را از لحاظ مالی و کارایی روی این بازار متمرکز کنید و پس از کسب موفقیت در این بازار به گسترش آن بیندیشید.

همکاری با فروشگاه های آنلاین

تمامی فروشگاه های آنلاین نیاز به همکاری با شرکت های حمل و نقل دارند که بتوانند برای تحویل کالا ها از تمامی جهات به آنها اطمینان کنند.

کدام یک از روش های گفته شده در تجارت حمل و نقل آنلاین شما موثر بوده است؟ نظرات و پیشنهاد های خود را با ما ر میان بگذارید.

 

منبع؛ www.bigcommerce.com

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.