4 عامل موفقیت در بازاریابی ارزهای دیجیتال

4 عامل موفقیت در بازاریابی ارزهای دیجیتال

آنچه در این مقاله میخوانید

ارزهای دیجیتال نوع خاصی از پولهای دیجیتال هستند که این روزها حتما با نام آنها بسیار برخورد کرده اید. این قبیل ارزها ماهیت غیر متمرکز دارند به این معنی که هیچ نهاد, گروه و ارگانی بر آنها نظارت نمی کند. به بیان ساده تر ارزهای دیجیتال همان پول دیجیتال هستند که توسط کدهای برنامه نویسی خلق شده اند. اصطلاح دیگری که در مورد ارزهای دیجیتال لازم است بدانید بلاک چین است. بلاک چین در واقع شبکه ای وسیع و گسترده است که ارزهای دیجیتال در بستر آن تبادل می شوند. در این مقاله قصد داریم نکاتی را برای بازاریابی ارزهای دیجیتال مطرح کنیم که حتما مفید خواهد بود لذا تا پایان ما راه همراهی کنید.

فناوری ارزهای دیجیتال

4 عامل موفقیت در بازاریابی ارزهای دیجیتال
فناوری ارزهای دیجیتال

در حال حاضر فناوری ارزهای دیجیتال نوپا محسوب میشود که به سرعت در حال پیشرفت است و می تواند تأثیر معنی دار و تحول آفرینی در صنایع مختلف داشته باشد.
دانش فنی و تجربه ی لازم برای ورود به این قبیل کسب و کارها ستون فقرات هر پروژه است. پروژه ای که می خواهد آینده ای درخشان و بلند مدت داشته باشد.
آنچه که میتوان از آینده ی این کسب وکارها پیش بینی کرد این است که 90٪ از استارت آپ های راه اندازی شده هرگز مورد توجه قرار نخواهند گرفت و در ابتدای راه شکست می خورند. اما چرا؟ این سوالی است که در ادامه به پاسخ آن خواهیم رسید.

آنچه اهمیت دارد این است که نباید انتظار داشته باشید طرح نوشته شده روی کاغذ، نقشه راه یا حتی محصول نهایی خودش قادر به فروش باشد!!!
در اینجاست که بازاریابی و اصول مرتبط به آن اهمیت خود را نشان خواهند داد. متخصص ترین افراد در هر حوزه ای برای موفقیت نیاز دارند با اصول بازاریابی و روش های آن آشنا شوند و آن را به کار ببرند.

از جمله دلایلی که سبب شکست خوردن استارت آپ های میشود میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  برخی فقط شروع کننده هستند و برای خود چشم انداز و هدفی را مشخص نمی کنند. این افراد معمولا محکوم به شکست هستند چون در مورد تمامی زوایای کار اطلاع کافی ندارند و به دنبال یک آرمان شهر هستند.
  •  برخی نمی دانند چه چیزی باید عرضه کنند و چرا؟ این مورد حاصل از عدم آگاهی کافی و نداشتن اطلاعات است.
  •  برخی دیگر کالایی را عرضه می کنند اما هرگز بازار مناسب کالا را پیدا نمی کنند. آنها محصولی را منتشر می کنند که دیگر نیازی به آن نیست، محصولی که مشکلی را برای هیچ کس حل می کند.
  •  برخی ممکن است یک محصول عالی به بازار عرضه کنند اما این کار را خیلی دیر انجام می دهند و یک رقیب قبل از آنها این کالا را با بهترین شرایط عرضه کرده است.
  •  عدم آگاهی از بازار مورد نظر و در نظر نگرفتن اصول و روش هایی که توسط بازاریاب ها ارائه میشود سبب میشود تا استارت آپ های بسیاری در ابتدای راه شکست بخورند.

بسیاری از افراد در صنعت ارزهای دیجیتال از سوابق فنی یا آکادمیک خوبی برخوردارند اما تجربه ی محدودی در فعالیت های تجاری و بازاریابی آنلاین دارند. این موضوع سبب شده تا موفقیت با وجود بنیان فنی قوی, با چالش هایی رو به رو شود.

 

نکاتی برای بازاریابی ارزهای دیجیتال

4 عامل موفقیت در بازاریابی ارزهای دیجیتال
نکاتی برای بازاریابی ارزهای دیجیتال

در ادامه چند نکته را برای ایجاد یک کمپین بازاریابی آنلاین بر پایه ی ارزهای دیجیتال یادآور میشویم که تا حد زیادی میتواند باعث افزایش آگاهی از نام تجاری شما ، ایجاد علاقه در مأموریت شما و تسریع در پذیرش دنیای واقعی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ۶ استراتژی موفق در بازاریابی اینترنتی مراجعه کنید.

1 . سادگی در جزییات

فقط روی جزئیات فنی ، اصطلاحات مهم و صنعتی متمرکز نشوید. موارد را به سادگی و با جزئیات توضیح دهید تا مردم کاملاً منطق و ایده پروژه شما را درک کنند. مطالب خود را با کلمات ، تصاویر و ویدئو ارائه دهید. با کلماتی صحبت کنید که حتی افراد غیر فنی خارج از صنعت رمزنگاری بتوانند آن را درک کنند.

برای رشد و شکوفایی پروژه ی خود ، نیاز به رفتاری دوستانه با کاربران غیر حرفه ای دارید. در آموزش مخاطبان هدف خود تلاش بیشتری کنید.
یک فرد عادی پس از نگاهی به صفحه اصلی شما باید بتواند درک کند که پروژه شما چیست.

2 . در جستجوی اطلاعات مورد نیاز

محصول شما باید نیاز یک بازار واقعی را برآورده کند. شما باید تحقیقات زیادی در مورد بازار هدف خود انجام دهید و با افراد واقعی صحبت کنید تا بدانید که مشکلات آنها چیست و فن آوری شما چگونه می تواند به حل مشکل آنها کمک کند.
مشخص کنید که پروژه شما چه کاری انجام می دهد ، فن آوری شما چه مشکل واقعی را برای افراد واقعی یا مشاغل حل می کند و نام تجاری و ماموریت شما چیست. بزرگترین تیمهای دارای بهترین محصولات اگر بازار پیدا نکنند و محصولی را ایجاد نکنند که نیاز افراد واقعی را برآورده کند ، شکست خواهند خورد.

3 . شفافیت

برای کسب و کار خود یک سایت طراحی کنید. در وب سایت طراحی شده و سایر زمینه های فعالیتی خود پیشرو باشید.
بهتر است برای اینکه کاربران آگاهی بیشتری از شما و تیمتان داشته باشند در وب سایت خود, توضیح دهید که شما و تیمتان چه کسانی هستید. پیش زمینه های خود و در کل رزومه ای کامل اما کوتاه را در بخش معرفی ما در سایت خود برای کاربران به اشتراک بگذارید.

تجربه شما چیست و چرا باید به شما اعتماد کنیم؟ نترسید که در مورد رقبا و پروژه های مشابه خود صحبت کنید و خود را معیار قرار دهید. هدف قرار دادن این مطالب این است که چرا کاربران باید شما و محصولتان را نسبت به رقبا ترجیح دهند.

این نکته را فراموش نکنید که هرچه ایده شما بزرگتر باشد، انجام آن دشوارتر خواهد بود و احتمال ناامید شدن شما بیشتر است. بزرگ فکر کنید اما هر بار گام ها و اهداف کوچکتر را بردارید.قدم های بزرگ در بیشتر مواقع منجر به شکست خواهد شد.

4 . به صورت گسترده بازاریابی ارزهای دیجیتال را انجام دهید.

4 عامل موفقیت در بازاریابی ارزهای دیجیتال
به صورت گسترده بازاریابی کنید

بسیاری از مجموعه ها و گروه هایی وجود دارند که در زمینه ی ارزهای دیجیتال و استارت آپ ها فعالیت می کنند، بنابراین اگر می خواهید توجه جلب کنید و در این حوزه دیده شوید باید بازاریابی قوی و گسترده ای داشته باشید. با این هدف فعالیت های زیر را به شما توصیه میکنیم؛

  •  با استفاده از منابع خوب و قابل اعتماد محتوای عالی تولید کنید.
  •  راهنمایی و پاسخگویی به سوالات کاربران یک راه خیلی خوب برای تعامل موثر با آنها خواهد بود.
  •  با متخصصین این حوزه به طور مرتب در ارتباط باشید و از آنها راهنمایی دریافت کنید.
  •  محیط ها و سایت های مناسب برای تبلیغات خود را لیست کنید و بهترین آنها را در نظر بگیرید.

 

منبع؛ www.medium.com

امتیاز شما به این مقاله
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.