4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی

4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی

آنچه در این مقاله میخوانید

وظیفه ی یک شرکت مشاوره‌ی مالی این است که به سایر شرکت ها و افراد کمک کند تا ثروت خود را مدیریت کنند و از آن به سود برسند. این قبیل شرکت ها هم میتوانند به افراد خدمت رسانی کنند و هم به شرکت های مختلف لذا بازار گسترده ای دارند و نیاز است تا بتوانند در این بازار به خوبی به معرفی خود بپردازند.
در واقع مشتریان برای کسب اطلاعات دقیق مالی, پیش بینی های تخصصی در موضاعات مالی و کسب اطلاعات از راه های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت به یک شرکت مشاوره‌ی مالی مراجعه می کنند.
در ادامه ی این مقاله راه هایی برای افتتاح یک شرکت مشاوره‌ی مالی ارائه خواهیم داد لذا تا پایان با ما همراه باشید.

برای شروع کار 4 مرحله ی زیر را دنبال کنید

مرحله 1: برنامه ریزی دقیق برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی

4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی
برنامه ریزی

برای این که در هر کسب و کاری موفق شوید لازم است که یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.یک برنامه ریزی دقیق شامل اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و راه های رسیدن به آنها همراه با جزییات است. در برنامه ی خود موارد زیر را لحاظ کنید؛

  • هزینه های راه اندازی و هزینه های روتین چقدر است؟
  •  بازار هدف شما چیست؟
  •  تعرفه های دریافتی در برابر خدمات؟
  •  نام تجاری خود را انتخاب کنید و برای آن لوگو طراحی کنید؟

هزینه های شروع به کار

اولین قدم دریافت مجوز است که هزینه ی اندکی خواهد داشت. در مرحله ی بعد تبسته به اینکه قصد دارید یک شرکت مستقل داشته باشید یا در خانه کار کنید,هزینه ها متفاوت خواهد بود. در ابتدای کار بسیاری از افراد به اجاره و یا خرید یک دفتر اقدام نمیکنند و در منزل کار خود را آغاز میکنند که سبب میشود تا هزینه های اولیه تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند.

هزینه های جاری

اگر در خانه کار می کنید ، هزینه های جاری شما در این موقعیت عملاً صفر است. شما فعالیت مشاوره‌ی مالی خود را از طریق رایانه ی خود انجام می دهید که از قبل در اختیار داشتید و نیازی به پرداخت هزینه هایی آب و برق و… ندارید.

بازار هدف چیست؟

4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی
بازار هدف

پیدا کردن بازار هدف یکی از مهم ترین قدم ها برای موفقیت در کسب وکار شما است. تحقیق کنید چه قشری بیشترین تمایل را دارند تا از مشاوره های شرکت مشاوره‌ی مالی شما بهره مند شوند, افراد مسن و دارای تجربه یا افراد جوان و مشتاق تجربه های جدید. از سلایق مختلف اطلاعات به دست بیاورید و پیشنهاد
های سرمایه گذاری متفاوتی را برای ارائه داشته باشید. تا بتوانید بازار هدف گسترده تری را در اختیار بگیرید.

نام تجاری برای شرکت مشاوره‌ی مالی

یک نام تجاری خوب و با مفهوم میتواند بسیار تاثیر گذار باشد. برای نام تجاری خود یک لوگو طراحی کنید و کارت ویزیت منتشر کنید. لازم است در فضای انلاین نیز فعالیت کنید پس یک وب سایت راه اندازی کنید.
مشاوران مالی از جمله مشاغلی هستند که میتوانند بسیار موفق در فضای اینترنت فعالیت کنند وبه سودآوری برسند.

مرحله 2: دریافت مجوزهای لازم

عدم دریافت مجوزهای لازم منجر به جریمه های سنگین می شود و یا حتی باعث می شود تجارت شما تعطیل شود لذا لازم است قبل از راه اندازی برای دریافت مجوز اقدام کنید و در مورد انواع آن تحقیق کنید.

مرحله 3: چگونه مشتری ها را برگردانیم؟

4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی
چگونه مشتری ها را برگردانیم؟

تا اینجا یاد گرفتید که چگونه یک شرکت مشاوره‌ی مالی راه اندازی کنید و برای جذب مشتری تلاش کنید در این مرحله باید به حفظ مشتریان و بازگرداندن دوباره ی آنها فکر کنید.
یکی از بهترین راه های این است که به زبان آنها صحبت کنید. بیشتر مشتری ها با مجموعه ای از اصطلاحات و کلمه هایی روبه رو شوند که تخصصی است آنها اطلاعاتی در مورد آن ندارند. آنها می خواهند اصطلاحات و حقایق کلیدی را بدانند پس لازم است تا آنها را به بیاین ساده توضیح دهید.

در صورتی که مشتری از خدمات دریافتی از جانب شما و نوع برخورد و نتیجه ی کار شما راضی باشد باز خواهد گشت و بارها و بارها درخواست خدمات خواهد کرد. حتی ممکن است به طور ناخودآگاه برای شما تبلیغ کند و سبب جذب مشتری بیشتر شود.پس حفظ مشتری نه تنها یک اصلی حرفه ای است بلکه میتواند یک نوع بازاریابی نیز تلقی شود.

مرحله 4: حضوری جدی در دنیای تکنولوژی

در دنیایی که مردم برای تحقیق در مورد کوچکترین مسایل به وب سایت ها مراجعه می کنند داشتن یک سایت میتواند شما را به سرعت پیش ببرد و پایه های موفقیت کسب و کارتان را محکم تر کند.
در یک وب سایت میتوانید به معرفی خود و شرکت مالی بپردازید و خدماتی را که ارائه می دهید معرفی کنید. همچنین میتواند راه های ارتباطی شرکت و آدرس حساب های شبکه های اجتماعی خود را نیز در اختیار کاربران قرار دهید.
وب سایت ها و زمینه های فعالیتی آنها بسیار گسترده است که در مقالات بعدی با جزییات بیشتری به آنها می پردازیم.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی ۱۰ حکم که برای موفقیت سایت تان واجب است نگاهی بیندازید.

چگونه یک شرکت مشاوره مالی درآمد کسب می کند؟

دو روش برای درآمدزایی مشاوران مالی وجود دارد. یکی این که درصدی از هزینه فروش (اساساً کارمزد) را دریافت میکنند و گروه دوم از ابتدا مبلغی را به عنوان دستمزد مشخص کرده و فارغ از نتیجه آن را دریافت میکنند.

چگونه می توانید کسب و کار خود را سودآورتر کنید؟

4 مرحله برای راه اندازی یک شرکت مشاوره‌ی مالی
شرکت مشاوره‌ی مالی

برای اینکه در شغلتان پیشرفت کنید لازم است که چند اصل را در نظر بگیرید و با توجه به آنها پیش بروید. یکی اینکه همیشه مطالعه داشته باشید و برای افزایش اطلاعات خود تلاش کنید. از صنعت, اقتصاد و تمامی موضوعات مرتبط با اقتصاد اطلاعاتی به روز داشته باشید و آینده را در این زمینه های پیش بینی کنید.

به مشتریان خود این حس را منتقل کنید که دلسوزانه به آنها مشاوره می دهید و هدفتان واقعا موفقیت آنهاست. این کار سبب خواهد شد تا آنها به شما اطمینان کنند و باز هم به سراغ شما بیایند.

منبع؛ www.howtostartanllc.com

امتیاز شما به این مقاله
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.