4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2023

4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2023

آنچه در این مقاله میخوانید

در سال 2020 یکی از نوین ترین روش های بازاریابی راه اندازی یک مکانیکی آنلاین و گسترش کسب و کار شما در فضای آنلاین است.
این روزها افراد برای خرید روزانه منزل خود نیز ابتدا سری به سایت های اینترنتی میزنند و سپس تصمیم میگیرند تا حضوری خرید کنند یا به صورت آنلاین وسایل مورد نیاز خود را سفارش دهند.
فرقی نمیکند شغل شما چیست, به هر حال نباید از این فضا و پتانسل های آن برای جذب هر چه بیشتر کاربران و تبدیل آنها به مشتریان دائمی فروشگاه خود غافل شوید.
اگر شما یک مکانیک هستید و قصد پیشرفت در حوزه ی کاری خود را دارید حتما باید به راه اندازی یک وب سایت بیندیشید.
گاهی افراد این طور تصور میکنند که طراحی و راه اندازی یک وب سایت فقط مختص کسب و کارهایی است که به صورت گسترده فعالیت میکنند و متراژ فروشگاه یا گاراژ آنها هزاران متر است.

اگر شما هم به عنوان یک مکانیک این طور میاندیشید باید بگوییم که کاملا در اشتباهید.

بستر فضای مجازی این فرصت را برای تمام مشاغل ایجاد کرده است تا فارغ از متراژ فروشگاهشان و اینکه چه نوع کسب و کاری دارند, وارد این دنیا شوند و از ظرفیت های فراوان آن استفاده کنند.
حال اگر شما به عنوان یک مکانیک یک تعمیرگاه کوچک دارید و قصد گسترش کسب وکار خود را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ضرورت راه اندازی یک مکانیکی آنلاین

4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2020
ضرورت راه اندازی یک مکانیکی آنلاین

باید بدانید که اوضاع در حال تغییر است و شما به عنوان کس که مشتاق پیشرفت در کار خود هستید نباید از این تغییرات عقب بمانید و بهتر است پا به پای نیاز و خواست مردم پیشرفت کنید.
شاید تصور اشتباهی که بین برخی از صاحبان کسب و کارها وجود دارد این است که وب سایت مکانیکی شما تنها راهی برای معرفی شماست. اما این تنها یکی از مزیت های طراحی یک سایت مکانیکی است.

یکی از مزیت های فوق العاده ی داشتن یک سایت این است که شما بدون اینکه متوجه شوید در هر ساعت از شبانه روز در حال جذب مشتری هستید.
در واقع مشتریان تعمیرگاه مکانیکی شما مانند بیماران یک دندانپزشکی هستند یعنی تنها وقتی به سراغ شما می آیند که به صورت ضروری نیاز به دریافت خدمات دارند.

در این صورت است که در اولین قدم در مرورگر خود به دنبال یک مکانیکی میگردنند. در صورتی که وب سایت شما به صورت مناسب بهینه شده باشد در اولین پیشنهادها به کاربر معرفی میشود. در قدم بعدی او به یکی از مشتریان شما تبدیل خواهد شد.

اما این همه ی ماجرا نیست. در ادامه به دلایل بیشتری برای راه اندازی و طراحی سایت مکانیکی اشاره میکنیم.

سه دلیل حیاتی برای داشتن یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین

1 اهداف بازاریابی

هنوز هم بازاریابی دهان به دهان و سنتی از مرسوم ترین, محبوب ترین و یکی از ارزان ترین روش های بازاریابی برای هر کسب وکاری است.

 

4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2020
اهداف بازاریابی

البته که این روش بازاریابی میتواند در گسترش شغل شما تاثیرگذار باشد اما در دنیای تکنولوژی ها که هر روز ابزار و راه های جدیدی برای پیشرفت مهیا میشود باید کمی هم با فضای آنلاین هم قدم شد.
در واقع سرعت رشد فناوری های دیجیتال و آنلاین آنقدر بالاست که اگر با همان سرعت حرکت نکنید قطعا از سایر رقبای خود عقب میمانید و جایی برای پیشرفت نخواهید داشت.

2 وب سایت در مقابل وبلاگ

همه وبلاگ ها وب سایت هستند اما همه وب سایت ها وبلاگ نیستند
وبلاگها شامل بخشی هستند که در آن بازدیدکنندگان میتوانند اظهارنظر کنند و با یکدیگر به گفتگو بنشینند.

در واقع وبلاگ ها با هدف ارائه ی مقالات راه اندازی میشوند.
به بیانی ساده تر وبلاگ ها مانند روزنامه ها هستند. آنها موضوعات مختلف را پوشش می دهند در حالی که وب سایت ها به یک موضوع می پردازند.

وب سایتها بسیار گسترده تر و پر کاربردتر از وبلاگها هستند و با آنها میتوان به طور همزمان چند هدف را دنبال کرد.

3 رقابت

4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2020
رقابت

تا به حال به تعمیرگاه رقبای خود قدم گذاشته اید یا سری به وب سایتهای آنها زده اید؟
اولین نکته برای اینکه بتوانید با رقبای خود به خوبی رقابت کنید این است که فعالیت خود را به صورت محدود و تخصصی شروع کنید.

اگر اولین تعمیرگاه رقیبی که در آن پای گذاشتید بسیار بزرگ بود و خدمات متنوعی را ارائه میداد دلیل نمیشود تا شما هم بخواهید دقیقا شبیه او فعالیت کنید. فعالیت خود را در حوزه ایی که در آن تخصص دارید شروع کنید و قدم به قدم برای گسترش آن تلاش کنید.
این نکته را هم فراموش نکنید که ظاهر بزرگ و زیبا دلیل بر ارائه ی خدمات با کیفیت خوب نیست.

وب سایت شما, همان تعمیرگاه شماست اما در فضای آنلاین. باید برای ظاهر آن وقت بگذارید و گرافیکی مناسب انتخاب کنید. از رنگ ها و تاثیر روانشناسی آنها غافل نشوید و حتما از تیمی که برای طراحی سایت خود با آنها کار میکنید در این زمینه مشاوره بگیرید.

طراحی یک وب سایت با ظاهری زیبا وقت و هزینه زیادی نمی گیرد و به شما کمک می کند تماس های تلفنی و انتظاراتی را که انتظار داشتید, بگیرید.

4 محصولات و خدمات جدید مکانیکی آنلاین خود  را تبلیغ کنید

اگر شما به تازگی محصول جدیدی را روانه بازار کرده اید یا برای انجام خدمات جدید سرمایه گذاری کرده اید باید آن را به اطلاع مشتریان خود برسانید.
برای اینکه جدیدترین اخبار را به مشتریان خود اطلاع دهید بهتر است لیستی از ایمیل ها یا شماره های تماس آنها را داشته باشید تا بتوانید از این روش آنها را در جریان بگذارید.

4 دلیل حیاتی برای راه اندازی یک تعمیرگاه مکانیکی آنلاین در سال 2020
محصولات و خدمات جدید

داشتن یک وب سایت راهی عالی برای آگاهی دادن به کاربران است تا خود را معرفی کنید و در عین حال آنها را در مورد تجهیزات مورد استفاده, خدماتی که ارائه میدهید و قیمت گذاری ها آگاه کنید.

در این مرحله هر فروشگاه بدون در نظر گرفتن اندازه و ابعاد و تعداد کارمندان باید دارای وب سایت باشد.

برای راه اندازی یک وب سایت حتما نیازی ندارید که از یک تیم طراحی وب سایت کمک بگیرید. شما اگر اندکی به این کار علاقه مند باشید میتوانید با دوره های آموزشی افق وب به راحتی وب سایت خود را راه اندازی کنید.

به مقاله ی چگونه به یک طراح وب سایت تبدیل شویم؟  نگاهی بیندازید.

اگر به دنبال قالبی مناسب و رایگان برای کسب و کار خود هستید, پیشنهاد ما قالب دانلود قالب رایگان مکانیکی Advance Automobile  است.

 

منبع: www.jmcautomotiveequipment.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.