20 ایده برای کسب درآمد آنلاین از عکاسی

20 ایده برای کسب درآمد آنلاین از عکاسی

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد داریم با چند ایده ی ناب به شما آموزش دهیم تا بتوانید به صورت آنلاین از حرفه ی عکاسی کسب در آمد کنید. شاید بتوان انسان ها را به دو دسته تقسیم کرد. دسته ی اول افرادی هستند که اولویتشان از انتخاب یک شغل تنها کسب درآمد است. این افراد هر روز با انجام دادن کارهای یکسان و کسل کننده به روزمرگی عادت میکنند.
دسته ی دوم افرادی هستند که یک شغل با تمام علاقه و انگیزه ای که دارند انتخاب میکنند. هر چند که ممکن است درآمد چندانی از آن نداشته باشند.

به نظر میرسد که عکاسان از گروه دوم هستند. دلیل اصلی که یک فرد دوربین به دست میگیرد و سوژه ای را انتخاب میکند و زاویه ی دوربین را برای ثبت بهترین عکس تنظیم میکند تنها و تنها علاقه است. در واقع عکاسی اصلا کار راحتی نیست.گاهی یک عکاس برای ثبت یک عکس باید کیلومتر ها سفر کند, در سرما و گرما به دنبال سوژه باشد و سختی های زیادی را پشت سر بگذارد و یک عکس را در قاب دوربین خود ثبت کند.

با تمام این سختی ها به طور حتم نمیتوان این شغل را در دسته ی اول قرار داد. چرا که حاصل همه ی این تلاش ها درآمد زیادی هم نخواهد بود.
البته که حوزه های کاری این قشر بسیار گسترده و متفاوت است اما عکاسانی که کار عکس و فیلمبرداری مجالس و مناسبت ها را برعهده دارند از پر درآمد ترین افراد در این حوزه هستند.

در این مقاله قصد داریم تا با چند ایده ی خوب و مفید به شما راههای کسب درآمد آنلاین از این شغل را آموزش دهیم.
اگر به صورت تفریحی به عکاسی میپردازید یا شاید یک عکاس حرفه ای هستید اما به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

1.فروش عکس ها

آژانس های تبلیغاتی ، وب سایت ها ، وبلاگ نویسان ، نشریات ,روزنامه های و … برای امور مختلف گاهی نیاز به عکاس های با کیفیت و خوب متناسب با موضوع مورد نظرشان دارند.از آنجایی که استخدام یک عکاس به صورت اختصاصی برای آنها هزینه بر است لذا ترجیح میدهند از عکس های موجود در اینترنت و سایت ها استفاده کنند.
شما میتوانید در موضوع های مختلف عکاس های خود را به آنها بفروشید. برای موفقیت بیشتر در این کار بهتر است روی موضوعاتی کار کنید که کمتر عکس مناسبی در مورد آنها پیدا میشود.

2.کتاب الکترونیکی عکاسی

حتما تجربه های شما و اطلاعاتی که ناشی از سفرهای متعدد شما به مناطق مختلف برای ثبت عکس ها صورت گرفت برای خواننده ها جذاب خواهد بود.از عکس های خود در کنار مطالب مفیدی که میدانید و برای مخاطب عام جذاب است, استفاده کنید و یک کتاب الکترونیکی بنویسید و آن را برای فروش در اختیار سایت ها بگذارید.

لازم نیست مطالبی که مینویسید کاملا مستند باشد. کمی هم چاشنی تخیل را به آن اضافه کنید و این فرصت را به خواننده بدهید تا در نقطه های پنهان یک عکس به دنبال یک داستان بگردد.

3.یک راهنمای سفر باشید

20 ایده برای کسب درآمد آنلاین از عکاسی
راهنمای سفر

از محلی که در آن زندگی میکنید یا مشغول فعالیت هستید عکاسی کنید و با اطلاعات کافی آن را به یک راهنمای سفر تبدیل کنید و در فضای مجازی به اشتراک بگذارید.
اگر قصد دارید به صورت گسترده تر این کار را انجام دهید از مناطقی که قبلا به آن سفر کردید و عکس های آن را دارید, در این زمینه استفاده کنید.
اگر سرمایه ای برای سفر دارید به مناطقی بروید که برای مخاطب جذاب است و از آنجا عکس های نابی تهیه کنید که نگاهی متفاوت را به مخاطب منتقل کند.سپس راهنمایی خاص برای آن ترتیب دهید تا بتوانید آن را برای فروش قرار دهید.

4.یک وب سایت عکاسی راه اندازی کنید

اگر سایت های فروش عکس از شما مبلغ زیادی را برای به اشتراک گذاشتن عکس هایتان برای فروش طلب میکنند. چرا خودتان به طور مستقل یک وب سایت راه اندازی نمیکنید؟

راه اندازی یک وب سایت عکاسی مزایای بسیاری خواهد داشت؛

 •  اول اینکه میتوانید عکس هایتان را بدون هیچ واسطه ای به فروش برسانید.
 •  با داشتن یک وب سایت میتوانید خودتان و رزومه ای که در این زمینه کسب کرده اید را به اشتراک بگذارید و از این طریق میتوانید مشتری های خود را جذب کنید.
 •  برای هر عکس یک توضیح کوتاه از موقعیت عکس, ساعت ثبت عکس یا حتی اتفاق با مزه ای که ممکن است برای مخاطب جذاب باشد, قرار دهید.
 •  میتوانید در سایت تان مقاله بنویسید و به یک وب لاگ نویس تبدیل شوید.
 •  با افزایش کاربران و بازدید کننده ها میتوانید تبلیعات نیز دریافت کنید و از این طریق به سود خوبی برسید.

 

راه اندازی یک وب سایت در ابتدا شاید مشغله های خاص خودش را داشته باشد باشد اما نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود و در طولانی مدت میتواند شما را به سود خوبی برساند.

پیشنهاد میکنیم به مقاله ی ۵ نکته کاربردی برای راه اندازی وب سایت هم نگاهی بیندازید.

5.از رویدادهای محلی عکس بگیرید

باید به خوبی حواستان به اتفاق ها و رویدادها و جشنواره ها و مراسم هایی باشد که میتوانید در آنها شرکت کنید.دوربین تان را بردارید و از تمام زوایای رویداد و مراسم عکاسی کنید.
عکس های خود را با کیفیت پایین در وب سایت تان یا حساب های کاربری خود بارگذاری کنید. مطمئن باشید افرادی برای خرید کیفیت بالای عکس به شما پیام خواهند داد.
برای مثال اگر یک عکس خوب از کودکی در حال بازی با توپ ثبت کرده باشید, حتما والدین او برای خرید آن عکس به سراغ شما خواهند آمد.

6.فروش عکس در نشریات خبری

نشریات خبری معمولا به دنبال ناب ترین عکس ها برای انتشار هستند. یکی دیگر از عواملی که میتواند عکس های شما را برای نشریات خبری جذاب کند منحصر به فرد بودن و اختصاصی بودن آن عکس است. پس سعی کنید در زمان مناسب در مکان مناسب باشید تا بتوانید بهترین عکس ها را برای فروش به خبرگزاری ها ثبت کنید.

7.ویرایش عکس ها

وقتی شما یک عکاس با سابقه و یا حرفه ای هستید حتما در کار با فوتوشاپ مهارت دارید. از این مهارت خود استفاده کنید و سفارش های ویرایش عکس را قبول کنید تا بتوانید از این راه نیز درآمدی داشته باشید.

8.کارت تبریک

کمی خلاقیت به خرج دهید و عکس های خود را به کارتهای تبریک تبدیل کنید و آن را به شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند بفروشید و یا در سایت خود به اشتراک بگذارید.

9.فعالیت در شبکه های اجتماعی

20 ایده برای کسب درآمد آنلاین از عکاسی
شبکه های اجتماعی

اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی این روزها بسیار پر طرفدار هستند و افرادی که در این شبکه ها به عنوان بلاگر فعالیت میکنند به دنبال عکسهای با کیفیت و خاص هستند که میتوانند مشتری های خوبی برای عکس های شما باشند.
پس در این شبکه ها فعالیت کنید و عکس های خود را به اشتراک بگذارید.

10. فروش تابلو

بعضی عکس ها قابیلت تبدیل شدن به یک تابلوی زیبا برای نصب روی دیوار را دارند. در سایت خود این گروه از عکس ها را در دسته بندی جدا قرار دهید تا به راحتی کاربر بتوانند به آنها دسترسی داشته باشد.

11.به عنوان مربی عکاسی کار کنید

این روزها عکاسی از جمله رشته های پر طرفداری است که افراد بسیاری به دنبال یادگیری آن هستند. پس میتوانید به عنوان مربی عکاسی به فعالیت بپردازید. کلاس های چند نفره و یا خصوصی را اداره کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

12.مقالات عکاسی بنویسید

نشریات, روزنامه ها و انتشارتی های بسیاری هستند که از یک مقاله ی خوب برای چاپ استقبال میکنند. اگر مهارت نویسندگی دارید و یا حتی به این کار علاقه مند هستید پس بنویسید و برای انتشار آن را به روزنامه ها و انتشاراتی ها بدهید.
اگر قلم خوبی داشته باشید میتوانید از این راه درآمد خوبی هم داشته باشید.

13.یک وبلاگ عکاسی راه اندازی کنید

اگربه اندازه دوربین با کلمات هم مهارت دارید ، این دو را با هم ترکیب کرده و یک وبلاگ ایجاد کنید. بعد از مدتی که به یک وبلاگ نویس ماهر تبدیل شدید به راحتی میتوانید به تبلیغات بپردازید و از این طریق کسب درآمد کنید.

14.عکاسی از محصولات

رشد اینترنت به معنای افزایش تعداد فروشگاه های آنلاین است و این فروشگاه ها نیاز به تصاویر خوب از محصولات خود دارند. با فروشگاه های آنلاین برای عکاسی از محصولاتشان همکاری کنید.

15.لیست مشاغل آنلاین

برای معرفی هر چه بیشتر خود به مشتری های احتمالی در لیست مشاغل آنلاین ثبت نام کنید. این ثبت نام میتواند پل ارتباطی بین شما و مشتری هایی باشد که در این لیست مشاغل به دنبال عکاس میگردند.

16.فروش عکس به مجلات

20 ایده برای کسب درآمد آنلاین از عکاسی
فروش عکس به مجلات

مجلات به انواع مختلف عکس با کیفیت بالا نیاز دارند. ابتدا نگاهی به مجله بیندازید تا از نوع تصاویری که منتشر می کنند ایده بگیرید. سپس عکس های مورد نیاز مجله را برای فروش به ایمیل شان بفرستید یا به صورت حضوری اقدام کنید.

17.تبلیغ کنید

بهتر است برای کار خود یک کارت ویزیت چاپ کنید. این کارتها را در فروشگاه ها یا مکان هایی که احتمال میدهید مشتری های بالقوه ی شما خواهند بود پخش کنید.
این تنها یک راه برای تبلیغ بود که به ذهن ما رسید. از هر روش تبلیغی که به نظرتان مفید است استفاده کنید و کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

18.طراحی تقویم

با استفاده از تصاویری که ثبت کرده اید یک تقویم طراحی کنید و آن را به فروش برسانید. حتی میتوانید به شرکت هایی که سالانه تقویم هایی را برای کارمندان و مشتری های خود تهیه میکنند این ایده را منتقل کنید و سفارش تقویم بگیرید.

19.ارائه ی محصولات

از پیشنهادها و محصولات خلاقانه استقبال کنید. چاپ تصاویر روی تی شرت و لیوان و کارتهای پستال این روزها بسیار پر طرفدار است. اگر فردی که در چاپ این قبیل کارها تخصص دارد به شما چنین پیشنهادی داد از آن استقبال کنید این پیشنهاد میتواند شروع یک همکاری خلاقانه و البته موفق در آینده باشد.

این ایده ها تنها به چاپ روی تی شرت خلاصه نمیشود و میتواند شامل موارد زیر باشد؛

 •  تقویم های دیواری
 •  تابلوهای تزیینی
 •  کیف ها
 •  پوشاک
 •  قاب های گوشی
 •  ماگ ها
 •  برچسب ها
 •  بروشور
 •  و….

20.یک دوره آنلاین عکاسی برگزار کنید

دوره های آنلاین این روزها بسیار محبوب هستند. مردم عاشق یادگیری آنلاین هستند. راحت است و مقرون به صرفه. کاربران بدون محدودیت زمان و مکان میتوانند از این دوره ها استفاده کنند.

این روش های مطرح شده میتواند در کسب درآمد آنلاین از عکاسی به شما کمک کند. از این ایده ها کمک بگیرید.

اگر قبلاً به دنبال هر یک از این ایده ها رفته اید و تجربه ای در این زمینه دارید. خوشحال میشویم اگر نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

استفاده از این ایده ها موفقیت آمیز بود ؟ و یا حتی منجر به شکست شما شده است ؟ از دلایل آن برای ما بنویسید.

 

اگر به دنبال قالبی مناسب و رایگان برای کسب و کار خود هستید, پیشنهاد ما قالب  دانلود رایگان قالب عکاسی Photograph است.

 

منبع:     www.shawacademy.com

www.iammyimagination.com

5/5 - (1 امتیاز)
 • برچسب ها:

3 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.