12 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی

12 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی

آنچه در این مقاله میخوانید

اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر برای سالن زیبایی خود هستید نیاز به یادگیری اصول بازاریابی دارید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از بهترین ایده های بازاریابی سالن زیبایی را برای شما مطرح کنیم.داشتن مهارت خوب از جمله نیازهای اولیه برای راه اندازی یک کسب و کار زیبایی است. اما بسیاری افراد را میشناسیم که با داشتن مهارت خیلی خوب در رشته ی خود و البته سابقه ی فعالیت همچنان در جذب مشتری دچار مشکل هستند.

لذا دانستن اصول بازاریابی از جمله موارد ضروری در رونق و توسعه ی کسب و کار شما به حساب می آید.
در واقع مسئله این است که تنها ارائه ی خدمات درجه یک و عالی کافی نیست.
مشتریان بالقوه باید بدانند که شما وجود دارید تا بتوانند از خدمات شما استفاده کنند.

در لیستی که در ادامه ی این مقاله به آن اشاره می کنیم, مواردی از استراتژی های بازاریابی برای سالن های زیبایی مطرح شده است که در صورت به کار گیری آنها میتوانید به جذب مشتری بیشتر امیدوار باشید.

پیشنهاد میکنیم مقاله ی  قبل از افتتاح سالن زیبایی خود این 10 راهکار طلایی را فراموش نکنید  را هم مطالعه کنید.

البته پیشنهاد اجرای چند ایده ی بازاریابی هم زمان با هم را توصیه نمیکنیم مگر در شرایطی به نتیجه ی آن مطمئن هستید.

11 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی
11 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی

شاید تا همین چند سال پیش شعار ” کیفیت بالاترین تبلیغ است” را می شد برای تمام کسب و کارها در نظر گرفت و در واقع طبق این شعار نیازی به یادگیری اصول بازاریابی برای کسب و کارها نبود.

شاید تا قبل از گسترش اینترنت این روش بازاریابی بسیار جوابگو بود اما این روزها اگر به دنبال بازاریابی نباشید و از اصول آن چیزی ندانید در واقع در دریایی از کسب و کارها وو تجارت ها غرق خواهید شد حتی اگر همچنان به شعار “کیفیت” پایبند باشید.

استراتژی های بازاریابی سالن زیبایی برای جذب مشتری

1  سایت سالن خود را در صفحه نتایج جستجو قابل مشاهده کنید

در مقالات قبلی از ضرورت راه اندازی یک وب سایت زیبایی برای شما گفتیم. حالا وقت ان رسیده تا با استراتژی هایی که معرفی میکنیم به دنبال رشد وب سایت و در نهایت رونق بیش از پیش کسب و کار خود باشید.

برای این که سایت شما در بین تمام وب سایت های فعال در این زمینه رتبه ی خوبی دریافت کند و جزو اولین پیشنهاد های مرورگر گوگل به کاربران باشد.باید از یک سئو کار حرفه ای برای بهینه سازی کمک بگیرید.

یک سئوکار نسبت به تمام اصول بهینه سازی آشنایی کامل دارد و میتواند پس از مدتی وب سایت شما را در رتبه های اول و خوب مرورگر به کاربران قرار دهد.

2  به روز رسانی سایت سالن زیبایی

وب سایت سالن شما اغلب اولین ارتباطی است که با مشتریان جدید خود دارید.
اولین محل آشنایی مشتریان جدید با سالن زیبایی شما, وب سایت است. پس بسیار ضروری است که مدام دغدغه ی به روز رسانی وب سایت خود را داشته باشید.

وب سایت شما ویترینی از کسب و کار شماست. پس باید به بهترین شکل ممکن طراحی و مدام به روز رسانی شود.
و از آنجایی که در صنعت زیبایی هستید ، مطمئن هستم که می دانید برداشت اول چقدر اهمیت دارد.

توقع شما از وب سایت تان چیست؟

در واقع شما فقط چهره ای زیبا نمی خواهید بلکه چیزی را می خواهید که مشتری های جدید پیدا کند ، مشتری های قبلی را مدیریت کند ، خدمات شما را افزایش دهد و در نهایت تجارت شما را توسعه دهد.

3 رزرو آنلاین وقت

در طراحی وب سایت خود باید بخشی را برای رزرو وقت انلاین اخمتصاص دهید.این را در نظر بگیرید که دیگر مثل سابق مشتریان شما برای دریافت خدمات وارد سالن شما نمیشوند و منتظر نمی نشینند.در واقع آنها دوست دارند تا به محض ورود به سالن خدمت مورد نظر خود را دریافت کنند و معطل نشوند.
پس سیستم رزرو وقت آنلاین بسیار کاربردی خواهد بود و سبب رضایت بیشتر مشتری خواهد شد.

4 استراتژی بازاریابی ایمیلی جهت جذب مشتری

یک خبرنامه راه اندازی کنید. خبر های روز زیبایی را در ان قرار دهید. خدمات جدید و مناسبت هایی را که قصد دارید تخفیف ارائه دهید را در آن بگنجانید و از طریق ایمیل برای مشتریان و هم محله ای های خود ارسال کنید.

11 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی
بازاریابی ایمیلی

همچنین لیستی از مشتریان دائمی خود تهیه کنید. در تاریخ تولد هر کدام پیشنهاد ویژه ای از طریق ایمیل برایشان اطلاع رسانی کنید. به این ترتیب ضمن حفظ مشتری های ثابت خود آنها را تشویق میکنید تا به صورت ناخواسته بازاریاب شما باشند و برای شما مشتری جذب کنند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  مراجعه کنید.

5 از فرصت شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری استفاده کنید

علاوه بر راه اندازی یک وب سایت شما باید در شبکه های اجتماعی پر طرفدار مانند تلگرام و اینستاگرام نیز با مشتریان خود در ارتباط باشید.
در این شبکه های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط باشید. هر چند وقت یکبار با نظرسنجی های گوناگون از آنها در مورد خدماتی که دریافت کردند بپرسید تا یک آمار واقعی از رضایت مشتری های خود داشته باشید.

6  نام تجاری, ظاهر و دکوراسیون

اینکه کیفیت کار شما باید اولین نکته ای باشد که به آن توجه می کنید حرف درستی است اما کیفیت بدون توجه به ظاهر سبب رونق کسب و کار شما نخواهد بود.

11 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی
نام تجاری, ظاهر و دکوراسیون

دکوراسیون ,نوع لباس کارکنان و لوگویی که برای سالن زیبایی خود انتخاب میکنید همه در زیر ذره بین مشتریان شما قرار میگیرند. کیفیت بالای ارائه ی خدمات شما اگر در کنار سالنی قدیمی با لباس های نا مرتب کارکنان باشد, در چشم مشتری ارزشمند نخواهد بود. پس به ظاهر هم توجه کنید. به بیان دیگر کمیت و کیفیت را در کنار هم و در حد اعتدال حفظ کنید.

7  تبلیغات در سطح شهر و فضای آنلاین

تبلیغات سبب جذب مشتریانی میشود که با برند شما و مجموعه خدماتی که ارائه میدهید, آشنا نیستند.
پیشنهاد ما این است که از هر نوع تبلیغاتی که میتوانید استفاده کنید. استفاده از بیلبوردهای سطح شهر, چاپ و پخش تراکت های تبلیغاتی و یا حتی ویدیوهای کوتاهی که برای تبلیغات در شبکه های مجازی ساخته میشوند, ایده های بسیار خوبی برای معرفی کسب و کار شما هستند.

8  با رویدادها و مناسبت ها همگام باشید

هر چند روز یکبار نگاهی به تقویم بیندازید و به دنبال مناسبت ها و جشن های پیش رو باشید.در هر مناسبتی تخفیف های ویژه ارائه دهید.مطمئن باشید از بین کسانی که برای دریافت خدمات با تخفیف مراجعه میکنند, افرادی پیدا میشوند که در آینده به مشتریان دائمی شما تبدیل خواهند شد.

9  جذب مشتری جدید یا حفظ مشتریان سابق؟

11 راهکار فوق العاده جذب مشتری برای سالن های زیبایی
جذب مشتری جدید

گرچه نمیتوان با یک دست دو هندوانه برداشت اما شما این کار را بکنید.
برنامه ریزی کنید تا هم بتوانید مشتریان جدید را با ارائه ی خدمات جدید و مورد پسندشان جذب کنید هم بتوانید مشتریان قدیمی سالن خود را با شناخت سلیقه و نظرشان حفظ کنید.

10 چند نکته ی کوچک اما کاربردی در جذب مشتری

  •  تا زمانی که مشتری در سالن حضور دارد بهتر است برای نوبت بعدی وقت رزرو کند.
  •  وقتی مشتری در سالن منتظر دریافت خدمات است از او پذیرایی کنید.او باید در سالن شما احساس راحتی کند تا به یکی از مشتریان دائمی شما تبدیل شود.
  •  روز قبل از نوبت هر مشتری با یک پیامک یا یک تماس تلفنی به او اطلاع دهید تا فراموش نکند.

11  تصاویر و ویدیو ها

  •  از سالن خود تصاویر با کیفیت و خوب تهیه کنید و در حساب هالی خود به اشتراک بگذارید.
  •  گاهی میتوان از ویدیو ها نیز برای این کار استفاده کرد.

12  با سایر مشاغل همکاری کنید

سعی کنید در منطقه ی خود با سایر مشاغل مرتبط همکاری کنید. این کار یک بازی برد_برد است. در واقع برای هر دو طرف جنبه ی معرفی و جذب مشتری خواهد داشت.

نظرات و پیشنهاد های شما باعث دلگرمی ما است. با ما در ارتباط باشید.

منبع:  www.thesalonbusiness.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.