11 نکته طلایی برای موفقیت سایت حسابداری

11 نکته طلایی برای موفقیت سایت حسابداری

آنچه در این مقاله میخوانید

در این مقاله قصد داریم با ارائه ی ده نکته ی مفید به شما کمک کنیم تا سایت حسابداری خود را به طور موثر و ارزشمند حفظ کنید.

این روزها و با گسترش فعالیت های آنلاین بر کسی پوشیده نیست که سایت ها تا چه میزان میتوانند در گسترش فعالیت ها و کسب و کارها تاثیر بگذارند.
پس اگر شما به عنوان صاحب یک تجارت و کسب و کار تا به حال برای راه اندازی و طراحی یک وب سایت اقدام نکرده اید بهتر است دست به کار شوید و برای طراحی سایت اختصاصی کسب و کار خود اقدام کنید.
یا شاید مدتها قبل این کار را انجام داده اید و یک سایت طراحی کردید اما برای مدتهاست که به آن رسیدگی نکردید. شما هم باید برای بهینه سازی و رونق وب سایت خود شروع به فعالیت کنید.

با این حال ، داشتن یک وب سایت به معنای داشتن یک وب سایت موثر نیست. وب سایت های زیادی در فضای آنلاین وجود دارند که شاید شما هم گاهی با آنها برخورد کرده باشید. وب سایت هایی با طراحی منسوخ شده ، پیوندها و لینک هایی که دیگر کار نمی کنند ، مقالات و عنوان های بسیار طولانی و نا مرتبط بدون رعایت هیچ یک از اصول اساسی.
اگرچه نداشتن وب سایت میتواند چندین قدم شما را از سایر رقبای خود دور کند و موقعیت خوب فضای آنلاین را از دست خواهید داد. اما داشتن یک وب سایت ضعیف هم به همان اندازه می تواند منجر به برداشت های منفی بازدید کننده ها و کاربران از کسب و کار شما شود.

 

1. نام شرکت حسابداری خود را در کانون توجه قرار دهید

11 نکته طلایی برای موفقیت سایت حسابداری
نام شرکت

حتی اگر بهترین وب سایت را داشته باشید ، اگر آرم تجاری شما مشخص نباشد ، اهداف شما برای وب سایت آن طور که توقع دارید محقق نخواهد شد. سایت حسابداری شما باید دارای آرم مشخص در همه صفحات باشد ، همراه با یک صفحه “درباره ما” که به شما این امکان را می دهد, تا همکاران فعال در شرکت را معرفی کنید.

2. به روز رسانی مطالب سایت حسابداری

سایت شرکت حسابداری شما یک سایت خبری نیست.مثل نیاز به بروز رسانی های لحظه ای ندارد اما اگر تصمیم دارید که صاحبان مشاغل مختلف را جذب سایت خود کنید و در نهایت انها را به مشتریان خود تبدیل کنید بهتر است بعضی خبر های مرتبط با کسب . کار حسابداری خود را که برای سایر مشاغل جذاب است در وب سایت خود قرار دهید.
دقت کنید که این خبر ها باید به روز باشند تا بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند.
پیشنهاد ما این است که مقالات و اطلاعاتی را در زمینه های مختلفی از جمله مالیات, امور حسابداری مشاغل و امور بازرگانی و… ارائه دهید و مدام آنها را به روز رسانی کنید.
مقالات و اطلاعاتی که مدتها پیش در سایت بارگذاری شده است این حس را به کاربر منتقل میکند که شما به طور جدی و تخصصی در زمینه ی کاری خود فعال نیستید.
همچنین به روز نگه داشتن محتوای وب سایت به صورت دوره ای می تواند به افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو منجر شود.

3.سایت حسابداری شما باید مفید باشد

اگر تمام وب سایت حسابداری شما شامل اطلاعات تماس و آدرس شرکت شما باشد قطعا جذابیتی برای مشتری بالقوه ی شما که به عنوان بازدید کننده وارد سایت شده است , ندارد.

11 نکته طلایی برای موفقیت سایت حسابداری
مفید

پس باید اطلاعاتی در زمینه های مرتبط با تخصص خود و اطلاعات مورد نیاز کاربران ارائه دهید. حتی میتوانید به معرفی خدماتی که انجام می دهید, بپردازید. کاربر باید سایت شما را مفید ارزیابی کند تا بتواند به شما اطمینان کند و به عنوان مشتری خدمت مورد نیاز خود را از شما طلب کند.

4. به ساده ترین شکل ممکن بنویسید

از جمله نکاتی که برای نوشتن مطالب باید به آن توجه کنید, ساده نویسی است.در واقع مشتری با اصطلاحهای رایج در شغل شما آشنا نیست و خواندن مقاله ای که سرتاسر آن از اصطلاحات و کلمات اختصاری استفاده شده است برای او واقعا سخت است. پس باید مقالات خود را با ساده ترین کلمات بنویسید تا مخاطب شما از هر قشر و سن و سالی بتواند آن را بخواند.

5. غلط املایی

قبل از اینکه محتوای جدیدی را در سایت حسابداری خود قرار دهید, به طور کامل آن را ویرایش کنید.
ساده ترین و مفید ترین ابزار برای ویرایش سند Word است. پس از این مرحله بهتراست آن را به فرد دیگری بدهید تا بخواند و ایرادهای احتمالی شما را علامت گذاری کند.
یادتان باشد که مقاله ی شما باید بدون هیچ ایرادی در سایت بارگذاری شود پس از هر ابزاری که میتوانید برای این منظور استفاده کنید.

6. گاهی یک کاربر شوید!!

اگر قسمت هاییی از سایت حسابداری شما به درستی کار نکند ، تاثیری که از آن انتظار دارید را دریافت نخواهید کرد.
برای اطمینان از اینکه پیوندها و لینک ها به سایتهای خارجی و سایر صفحات به درستی کار می کنند ، وقت بگذارید و آنها را بررسی کنید.
گاهی اوقات در هنگام تغییر سیستم یا تغییر میزبان وب سایت یا فقط به این دلیل که وب سایتی که به آن لینک داده اید تغییری در آدرس صفحه ایجاد کرده است, لینکهای شما دچار مشکل میشوند که از دید کاربر اصلا خوشایند نخواهد بود.
بنابراین ، بهتر است گاهی اوقات پیوندهای وب سایت خود را دوباره بررسی کنید. صفحه ای با پیوندهای مفید می تواند هم برای مشتریان مفید باشد و هم به بهبود رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند.

طراحی اصلی وب سایت شما نیز باید دارای جذابیت بصری باشد و به راحتی کاربران را به مکانی که می خواهند منتقل کند.
با یک صفحه اصلی ساده و جذاب شروع کنید ، با منویی از صفحات که حداقل شامل اطلاعات مربوط به شرکت شما ، خدمات و اطلاعات تماس شما باشد.
سرعت وب سایت خود را در بالاترین حالت ممکن نگه دارید. وب سایتی با مقالات عالی و گرافیک بی نظیر اما بدون سرعت قابل قبول, از دید کاربر جذابیتی نخواهد داشت.

7. صفحه تماس با ما در سایت حسابداری

قرار دادن اطلاعات تماس در صفحه ی اصلی سایت حسابداری بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات تماس میتواند شامل شماره تلفن, ایمیل و هر راه ارتباطی دیگر باشد.

8. همواره به دنبال ارتقا باشید

برای گسترش کسب و کار خود همواره به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و ارتقای تخصص خود باشید.
اگر دوره های خاصی را برای ارتقا گذرانده اید یا مدرکی دریافت کرده اید در بخش “معرفی ما ” یا ” آشنایی با ما ” میتوانید این مدارک را قرار دهید, تا کاربران شما بیشتر با شما آشنا شوند.

9. مشتریان فعلی خود را فراموش نکنید

در حالی که وب سایت شما ابزاری ارزشمند برای جذب مشتریان احتمالی شماست، مشتریان فعلی شما نیز باید وب سایت شما را مفید بدانند.
برای مشتریان فعلی خود میتوانید قسمتی را طراحی کنید تا آنها بتوانند با وارد کردن اطلاعات خود به پرونده هایی که دارند, دسترسی داشته باشند.

10. بهینه سازی سایت حسابداری

11 نکته طلایی برای موفقیت سایت حسابداری
بهینه سازی

این روزها بهینه سازی موتور جستجو کاملاً تخصصی است پس نیاز است تا از یک سئو کار حرفه ای کمک بگیرید.اما رعایت برخی اصول اولیه کار سختی نیست. مثلا اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی و برچسب ها در جای درست استفاده کرده اید.

پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله ی  ۶ راه برای سئو سازی کردن سایت وردپرس بیندازید.

11. هم قدم با علاقه های کاربران

این روزها مردم به صورت گسترده از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند.برای اینکه بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبان خود برقرار کنید باید در این شبکه ها نیز فعالیت داشته باشید. لینک های شبکه های اجتماعی را به صورت برجسته و قابل مشاهده در وب سایت خود قرار دهید.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که مخاطبان شما از طریق سایت حسابداری شما می توانند قبل از اینکه با شما صحبت کنند ، انبوهی از اطلاعات مربوط به تجارت شما را به دست بیاورند. پس تا آنجایی که میتوانید خود را به خوبی به مخاطبانتان معرفی کنید.

اگر به دنبال قالبی مناسب و رایگان برای کسب و کار خود هستید, پیشنهاد ما قالب  قالب حسابداری Business Trade است.

منبع: www.cpapracticeadvisor.com

5/5 - (1 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.