10 ایده برای کسب درآمد از آرایشگاه زنانه در زمان تعطیلی سالن ها

10 ایده برای کسب درآمد از آرایشگاه زنانه در زمان تعطیلی سالن ها

آنچه در این مقاله میخوانید

آرایشگاه زنانه از جمله شغل هایی هستند که در بیشترین سطح ارتباطی با مردم قرار دارند.
آنها با خدمت رسانی حضوری در حوزه ی تخصصی خود به مشتریان , به کسب درآمد میپردازند. حال سوال اینجاست اگر برای مدتی سالن های آنها تعطیل شود مثل شرایطی که اکنون در حال گذر از آن هستیم ,

برای آنها و سایر شغل هایی که به این شکل کسب درآمد میکنند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا برای کسب درآمد باید شغل خود را تغییر دهند و به کار دیگری مشغول شوند؟

در این مقاله قصد داریم به این سوال ها پاسخ دهیم . و راه ها و ایده های کسب درآمد بدون حضور در سالن ها را برای سالن دارها ، آرایشگران ،و سایر متخصصان آرایشی و بهداشتی, شرح دهیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

شاید در شرایط پیش آمده بسیاری از افراد را دیده باشید که شغل خود را رها کرده اند و به دنبال شغل دیگری رفته اند .اما رها کردن و تسلیم شدن در برابر شرایط پیش آمده, اولین و آخرین راه حل نیست.

چند ایده و راهکار برای کسب درآمد آرایشگاه زنانه, وقتی مجبور به بستن سالن ها هستید

در ادامه چند ایده ی مختلف برای این مشکل را مطرح خواهیم کرد. ممکن است این ایده ها از ذهن شما هم عبور کرده باشد,

اما شما هیچ وقت آن را به مرحله ی اجرا نگذاشته اید. اما باید بدانید یک ایده وقتی ارزشمند خواهد بود که به مرحله ی اجرا در آمده باشد.

1 خدمات را در خانه مشتری انجام دهید

اگر یک آرایشگر یا یک ناخن کار هستید,میتوانید به صورت سیار تمام خدماتتان را در منزل مشتری انجام دهید. مشتری های سابق برای تبلیغ کار شما بهترین گزینه هستند.

قطعا برای این کار هزینه و زمانی که برای رسیدن به خانه ی مشتری در نظر میگیرید بیشتر از راه انداختن یک مشتری در سالن خواهد بود

اما این یک ایده است ,شما میتوانید با خلاقیت و ایده ی خود آن را تغییر دهید. برای مثال: هزینه ی ارائه ی خدماتتان را کمی بالاتر ببرید.

2 از فرصت فضای آنلاین استفاده کنید

10 ایده برای کسب درآمد متخصصان زیبایی, در زمان تعطیلی سالن ها
فرصت فضای آنلاین

بهترین ایده , استفاده از صفحات اجتماعی و آموزش های آنلاین است.

با گسترش تکنولوژی شما میتوانید در منزل خود و از طریق کانال ها و گروه های مجازی با مشتریان تان در ارتباط باشید و در زمینه ی شغلی تان به آنها مشاوره دهید.

روزانه ویدئو های آموزشی تهیه کنید و در ساعتی مشخص برای مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

3 یک نویسنده شوید

این روش برای افراد باتجربه روش خوب و پر درآمدی خواهد بود.بهتر است از تجربه های خود در زمینه ایی که فعالیت میکنید ,بنویسید.

بخش زیبایی بسیار گسترده است و بسیاری از مجلات و وبلاگ ها هستند که به دنبال جذب نویسندگانی با سابقه ی خوب در این زمینه ها هستند.
اولین قدم نوشتن چند مطلب است و بعد مطلبتان را برای سایتها و مجلات زیبایی ارسال کنید.

4 سالن خود را اجاره دهید

اگر سالنی که در آن فعالیت میکردید , برای خودتان بود .میتوانید آن را اجاره دهید. توصیه ی ما این است که بخشی از آن را اجاره بدهید.
شاید این مبلغ قابل توجه نباشد اما بسته به این که چه میزان فضا دارید یا اینکه قصد دارید سالن تان را به طور کامل اجاره دهید یا تنها بخش از آن را, میتواند متفاوت باشد .

5 یک کانال یا وبلاگ YouTube در زمینه ی متخصصان زیبایی راه اندازی کنید

این پیشنهاد یکی دیگر از روش های کسب درآمد به صورت آنلاین است.در YouTube و یا کانال ها با ارائه ی محتوا های کاربردی و مناسب ,فعالیت کنید.

این روش ها در ابتدا و شروع اولیه درآمد زیادی ندارند اما بعد از مدت مشخصی , شاید 3 تا 6 ماه که شما به طور مرتب شروع به فعالیت کردید و محتواهای خود را به اشتراک گذاشتید , میتوانید روی درآمد آن حساب کنید. و یک منبع درآمد همیشگی داشته باشید.

جالب است بدانید بعضی از این کانال ها متناسب با بازدیدهای ویدئو ها و لایک های مطالب و محتواها مبلغی را به صاحب آن محتوا پرداخت میکنند.

6 فروش کالای موجود یا سایر مواردی که نیازی به آن ندارید

اگر موجودی قابل توجه ایی از محصولات را در سالن خود دارید که به آن نیاز ندارید آن را برای فروش قرار دهید. اگر بتوانید در این راه موفق باشید قطعا یک راه دیگر برای کسب درآمد در آینده پیدا کرده اید.

شما با داشتن سابقه در امر زیبایی و شناخت انواع محصولات و برند ها در این حوزه میتوانید محصولات با کیفیت را شناسایی و خریداری کنید و برای فروش به صورت آنلاین استفاده کنید.

این اولین قدم برای راه اندازی یک تجارت الکترونیک است. اگر قصد داشتید این کار را به صورت حرفه ایی تر و گسترده تر انجام دهید باید یک وب سایت راه اندازی کنید .

7 آرایش و زیبایی را آموزش دهید

10 ایده برای کسب درآمد متخصصان زیبایی, در زمان تعطیلی سالن ها
آرایش و زیبایی

از دانش و تجربیات تان برای آموزش علاقه مندان این حوزه استفاده کنید. این کار را می توانید بصورت حضوری ، در خانه یا بصورت آنلاین با استفاده از یکی از بسترهای آموزشی انجام دهید.

8 در زمینه ی متخصصان زیبایی مشاوره دهید

بسیاری از تولید کنندگان محصولات زیبایی برای کنترل کیفیت محصولاتشان از متخصصین زیبایی مشورت میگیرند و در صورتی که از سابقه و کار آنها راضی باشند آنها را به استخدام خود در خواهند آورد. لذا شما میتوانید در این زمینه نیز فعالیت کنید و از سابقه و تجربیات خود در آمد زایی داشته باشید.

9 از نظرسنجی های پولی استفاده کنید

شاید این روش در ایران خیلی مرسوم نباشد . اما در سایر کشور ها سایتهایی وجود دارند که از متخصصین هر رشته دعوت میکنند تا در نظر سنجی های آنها شرکت کنند و بابت این حضور در نظر سنجی ها به انها پول پرداخت میکنند.این روش میتواند نوعی درآمد زایی یه حساب بیاید.

 

برخی از وب سایت هایی که این سرویس را ارائه می دهند:

  •  American Consumer Opinion
  •  FocusLine.com
  •  Harris Poll Online

10 وقت خود را به جای درآمدزایی, سرمایه گذاری کنید

اگر در حال حاضر مشتری های زیادی برای خدمات رسانی ندارید ، بهتر است از زمانی که در اختیار دارید, استفاده کنید.

این ایده, یک ایده پولساز نیست. درعوض ، راهی برای پس انداز در آینده با انجام کارهای بیشتر است.

میتوان روش های زیر را در زمینه ی متخصصان زیبایی پیسنهاد داد:

  •  یک وب سایت برای سالن خود, راه اندازی کنید . میتوانید با یک تیم طراحی وب سایت مشورت کنید و با کمترین هزینه یک وب سایت راه اندازی کنید.
  •  یک خبرنامه یا وبلاگ راه بیندازید تا از این طریق با مشتریان خود در ارتباط باشید.

پیشنهاد میکنیم برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زایی داشته باشیم نگاهی بیندازید.

شاید شما ایده های بهتری برای حل این مشکل داشته باشید. خوشحال میشویم اگر این ایده ها را با ما و سایر خوانندگان این مقاله در میان بگذارید .

منبع: www.thesalonbusiness.com

4.5/5 - (2 امتیاز)
  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.