نکات کلیدی و مهم که برای انتخاب نام دامنه باید‌ رعایت کنید

بازگشت به بلاگ

نکات کلیدی و مهم که برای انتخاب نام دامنه باید‌ رعایت کنید

این مطلب رو دوست داشتید؟

انتخاب نام دامنه شبیه به انتخاب نام شرکت است. نیاز به تفکر و توجه زیادی دارد. نام دامنه شما هویت شما در وب است؛ شما می خواهید مطمئن شوید که نام دامنه ای را انتخاب می کنید.با کسب و کار شما ارتباط دارد ؟ برای پاسخ به این سوال مراحل زیر را دنبال کنید تا به شما کمک کنیم که در انتخاب نام دامنه باید چه مواردی را رعایت نماید.

مراحل انتخاب نام دامنه

آسان تایپ کنید

پیدا کردن نام دامنه ای که  در تایپ کردن آن راحت باشیم گزینه ای خوبی برای یک دامنه خوب می تواند باشد.اگر شما از زبان عامیانه یا کلمات با چندین عبارت استفاده کنید ممکن است.برای مشتریان شما پیدا کردن سایت شما سخت باشد.

 

انتخاب نام دامنه

آن را کوتاه نگه دارید

کوتاه و ساده بنویسید.اگر نام دامنه شما طولانی و پیچیده باشد; مشتریان خود را به خطر می اندازید; و یا آن ها را اشتباه تصدیق می کنید.

از کلمات کلیدی استفاده کنید

سعی کنید از کلمات کلیدی استفاده کنید; که کسب و کار شما و خدمات ارائه شده را توصیف کند. این کمک می کند تا رتبه خود را در موتورهای جستجو بهبود بخشید (که باعث افزایش ترافیک) سایت شما می شود.

منطقه خود را هدف قرار دهید

اگر کسب و کار شما محلی است، در نظر بگیرید از جمله شهر یا ایالت خود را در نام دامنه خود در نظر بگیرید تا مشتریان محلی شما را راحتتر پیدا کنند و به یاد بیاورند.

به یاد ماندنی باشید

میلیون ها نام دامنه ثبت شده وجود دارد، بنابراین داشتن دامنه ای جذاب و بی نظیر ضروری است. هنگامی که نام خود را معرفی می کنید، آن را با دوستان نزدیکان به اشتراک بگذارید تا اطمینان حاصل کنید جذاب است.

پیشنهاد حامد نجفی
اضافه کردن منو جستجو در وردپرس (آموزش گام به گام)

راه حل سریع: یک ایده عالی برای یک دامنه دارید؟ امروز نام خود را ثبت نام کنید; و یک وب سایت را قبل از اینکه شخص دیگری شما را به آن برساند، قرار دهید.

تحقیق کنید

اطمینان حاصل کنید که نامی را که انتخاب کرده اید، دارای علامت تجاری نیست، و همچنین دارای حق تکثیر یا استفاده توسط یک شرکت دیگر نیست.

اگر تصمیم به ثبت یک دامنه دارید تیم افق وب به طور کامل رایگان این کار را برای شما انجام می دهد کافیست آن را سفارش دهید در کمترین زمان دامنه شما ثبت خواهد شد.

از پسوند های مناسب استفاده کنید

در پایان آدرس های وب net. و com. پسوندهایی هستند; که می تواند استفاده های خاصی داشته باشد.بنابراین یکی از آن ها را انتخاب کنید;. Com. پسوند محبوب تری است. اما می توان از نام دامنه کوتاه کمپانی که با کسب وکار شما مرتبط است استفاده کنید.

در زیر چند دامنه و نحوه استفاده از آن را وجود دارد.

.co: اختصار برای شرکت، تجارت و جامعه.

.info: سایت های اطلاعاتی

.net: فنی، سایت های زیرساخت اینترنت.

.org: سازمان های غیر تجاری و غیر انتفاعی.

.biz: استفاده از کسب و کار یا تجاری مانند سایتهای تجارت الکترونیک.

.me: وبلاگ ها، رزومه ها یا سایت های شخصی.

نام تجاری خود را حفاظت کنید

برای محافظت از نام تجاری خود، شما باید پسوند دامنه های مختلف و همچنین نسخه های نادرست نام دامنه خود را خریداری کنید. این باعث می شود از ثبت نام نسخه های دیگر جلوگیری کنید.

(1) دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به بلاگ