چگونه یک وب سایت موفق و درآمد زایی داشته باشیم

امروزه افراد زیادی هستند که به داشتن یک سایت درآمد زا و پر بازدید علاقه نشان می دهند. برای داشتن یک سایت موفق عواملی زیادی وجود دارد که در این مقاله ما به چند نکته مهم در این زمینه اشاره کرده ایم.

7 نکته طلایی برای داشتن یک سایت موفق

خودتان را بشناسید

يكي از مهمترين عوامل مؤثر در موفقيـت وبسـايت ها كـه كمتـر بـه آن اشاره شده، ارتباط موضوع وبسايت با شخصيت مديران آن وبسايت مي باشـد . مـديران وبسايت هاي موفق خودشان را شناخته اند، و ميدانند به چه چيزهـايي علاقـه دارنـد، ظرفيتشان چقدر است، حوصله چه چيزهايي را دارند و چه چيزهايي را ندارند، نقاط مثبت و منفي را خود را ميداننـد و بـر اسـاس آن كسـب وكـار اينترنتـي و وبسـايت خـود را راه اندازي كرده اند.  بسياري از وبسايتها با انگيزه بسيار بالائي راه اندازي ميشـوند امـا در ادامـه در مـدت كوتاهي به دليل عدم نتيجه و يا از همه مهمتر عدم صبر كافي براي مشاهده نتيجه كنار گذاشته و نابود ميشوند. پس براي شروع و ادامه حيات يك سايت موفق نياز است كه اول يـك قلـم و كاغـذ برداشت، ليستي از تمام ويژگيهاي شخصـيتي، ويژگـيهـاي مثبـت و کارهایی که قرار انجام دهید تهیه کنید.

در زمان مناسبی سایت خود راه اندازی کنید

سایت موفق ايده خوب را در زمان خوب اجرا ميكنند سایت موفق در زمان مناسبي راه اندازي شده اند. اينكه يك ضربال مثل قـديمي میگوید: ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است در وب و اينترنت كاربرد زيادي ندارد. فقط ایده خوب باعث موفقیت نمی شود بلکه نیاز بازار را نیز باید در نظر گرفته است. پس ايده هايي كه براي وبسايتها اجرا ميشوند نيز بايد در زمان مناسب اجرا شـوند يـا حداقل بهتر و مناسبتر اجرا شوند.

اطلاعات مخاطبان را جمع آوري کنید

وبسايتهاي موفق اطلاعات بازديدكنندگان شان را جمع آوري; تحليـل و فرصـت هـا ي مناسب ايجاد ميكنند. شايد بدانيد كه ٩٠ %خريـدهاي اينتر نتـي در بازديـد اول صـورت نميگيرد; حتي بازديدكننده نام وبسايت را نيز فراموش ميكند. شانس مـا بـراي اينكـه موضوع براي بازديدكننده جذاب باشد و صفحه هاي كـه در حـال مطالعـه آن اسـت را بـه بوكمارك مرورگر خود اضافه كند; كم است.

پس بايد اطلاعات بازديدكننـدگان در وهلـه اول دريافت و با ايجاد يك كانال مانند ايميل ارتباطشان را بـا وبسـايت حفـظ نمـود و مجدداً با پيشنهادهاي جذاب دعوت به مراجعه به وبسايت نماييم.

سایت خود را سئو سازی کنید

به فكر اين باشيد كه وبسايتتان را براي مخاطب آماده كنيد و همچنين براي او محتوا توليد كنيد نه صرفاً به خاطر موتـور جسـتجو . وبسـايت زماني كه تبديل به يك منبع در زمينهاي خاص باشد كـه بـه آن لينـك مي دهنـد و يـا محتواي آن را به اشتراك ميگذارند، ميتواند درامد کسب کنید.

محتوای مفید تولید کنید

محتواي باارزش ميزان تخصص ما را به مشتري نشان ميدهـد و قـدرت تصميم گيري او را براي خريد بالا ميبرد. به طوركلي بازاريابي محتوا ميتواند يك مخاطب از پيش تعريف شده را جذب و بـا آن در كنار خود حفظ نمود.

خلاقیت در تبلیغات داشته باشید

شايد ديده باشيد هنگام مشاهده محصول يك فروشگاه اينترنتي كل چيزي كه در صفحه مي بينيد: عنوان محصول، قيمت، لينك افزودن به سبد خريد; مجدداً عنوان محصـول در جايگاه توضيحات و قسمت نظرات بدون نظر این نوشته را با یک سوال ادامه می دهیم.

چـه چيـزي باعـث ميشد ما هنگام خريد يك محصول ابتدا به ديجي كالا رجوع كنيم؟ توضيحات; نقد و بررسي; جزئيات محصول; نظر استفاده كنندگان همه اينها باعث مي شود كه ما قبل از خريد حتي از بازار سنتي يكبار به ديجـي كـالا مراجعـه كنـيم و كاملاً با محصول آشنا شويم و سپس اقدام به خريد كنيم.

سایت موفق براي محصول و خدماتشان وقت صرف ميكنند; خلاقيت به كـار ميبرند; از كلمات و عناوين قدرتمند و تصاوير جذاب استفاده ميكنند; توضيحات مناسبي را براي محصول به كار ميبرند.

نیاز کاربران خود را شناسایی کنید

در بسياري از وب سايت ها ميبينيم براي پيدا كردن و خريـد يـك محصـول بايـد وقـت زيادي را صرف كنيم; از منوهاي نامرتب; دسته بندي هاي نامشخص; بگذریم تا بتوانیم آن محصول را سفارش دهیم. حفظ مشتري از جذب مشتري ارجحيت بيشتري دارد; حتي مواقعي هست كه مشتري سفارش ثبت ميكند; به مرحله پرداخت كـه مي رسـد از ادامه خريد منصرف مي شود كه در اينگونه مواقع وبسايت هاي موفق با تماس تلفني; ايميل دليل انصراف از سفارش را از مشتري جويا ميشوند.

 

امتیاز این مقاله

مفید بودن
روان بودن مطلب
نکارش مناسب
جذابی
رضایت کلی

جمع امتیاز

رضایت کاربر

User Rating: 4.35 ( 1 votes)

درباره سرپرست تیم تامین محتوا-محمد پور

تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *