7 مهارتی که هر بازاریابی باید آن را کسب کند

برای اینکه بتوانید در بازاریابی آنلاین موفق باشید باید قبل ازهر کاری اساس بازاریابی سنتی را فرا بگیرید،‌ زیرا بازاریابی اینترنتی خود نوعی از بازاریابی سنتی است که به صورت آنلاین انجام می شود.در این مقاله قصد داریم تا درباره بازاریابی سنتی اطلاعاتی را به شما بدهیم و سپس به بازاریابی اینترنتی بپردازیم.

بازاریابی چیست؟

تعریف های متفاوتی را در خصوص بازاریابی آمده است. به طور مثال: موسسه بازاریابی آمریکا(AMA) بازاریابی را این گونه تعریف کرده است: بازاریابی فعالیت ها، ‌سازمان ها و فرآیندهایی برای طراحی، ارتباط گیری، ارائه و تبادل پیشنهادات ارزشمند برای مشتریان، خریداران، شرکا و جامعه به صورت کل است.”

و همچنین بازاریاب بزرگ دنیا ، فیلیپ کاتلر نویسنده کتاب مدیریت بازاریابی: تحلیل،  برنامه ریزی،‌ و کنترل بازاریابی را این گونه تعریف کرده است:

“بازاریابی فعالیتی اجتماعی است که افراد و گروه ها با استفاده از آن و از طریق طراحی و تبادل محصولات و ارزش با دیگران به چیزی که می خواهند دست پیدا می کنند. “

از این تعریف می شود این را برداشت کرد که اولین کار در بازاریابی عمل پرزنت کردن است.مهمترین اصل برای بازاریابی و فروش پرزنت کردن می باشد. پرزنت کردن افراد راه ارتباطی بین سازمان ما و افراد می باشد و اگر نتوانیم این کار را به درستی انجام دهیم، نمی توانیم درآمد خوبی کسب کنیم.  معرفی کردن و یا همان (پرزنت کردن) خود به فردی دیگر نیز نوعی بازاریابی محسوب می شود.

بازاریابی چیزی نیست که تنها در تجارت های بزرگ انجام شود.  بلکه بازاریابی کاریست که تمام ما در بسیاری از موقعیت ها آن را انجام می دهیم و بازاریابی به رسانه های قدیمی یا دنیای فیزیکی محدود نمی شود.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

تفاوت بازاریابی سنتی با بازاریابی آنلاین

اگر بازاریابی سنتی عمل پرزنت کردن (معرفی خود و یا کار خود به دیگران ) باشد،‌ پس بازاریابی اینترنتی چیست؟ تنها تفاوتی که می توان در آنها یافت این است که در بازاریابی اینترنتی پرزنت کردن به صورت آنلاین است.

حال ممکن است که برای خیلی از افراد این سوال پیش بیاید که پس چه چیزی در بازاریابی اینترنتی تغییر پیدا کرده است؟ پاسخ این است که اساس کار تغییری نکرده است و فقط ابزار ها و روش هاست که تغییر کرده اند.

مفهوم پرزنت کردن در کسب و کار های آنلاین کمی متفاوت تر است به این صورت می توان از طریق ایمیل و یا وب سایت شخصی خود و راه های ارتباطی دیگری مانند پادکست و یا فیلم های کوتاه کار و خود را به دیگران معرفی کرد.

و تغییری دیگری که این روش با روش سنتی آن دارد این است که به بازاریابی آنلاین؛ بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی وب نیز گفته می شود به همین علت شما می توانید با معرفی وب سایت خود و یا قرار دادن محصولات خود در سایت و معرفی آن به همه مخاطبان زیادی را جذب خود کنید.

و همچنین بازاریابی اینترنتی به ما اجازه می دهد مخاطبین خود را با استفاده از روشهای جدید و اصلاح شده جذب کنیم. به عبارت دیگر وب به ما اجازه می دهد فرآیند انتخاب مخاطب را با روش هایی انجام دهیم که در بازاریابی سنتی وجود ندارد؛

برای بازاریابی چه مهارت هایی را باید یاد گرفت؟

مهم ترین مسئله ای که باید از آن مطلع باشید این است که اساس و پایه های بازاریابی سنتی و اینترنتی یکی هستند.  مهم نیست شما چه نوع بازاریابی انجام می دهید، اینترنتی یا سنتی ؟ بلکه مهم این است که شما باید مهارت های کلیدی را در این زمینه یاد بگیرید که در جفت آن یکی هستند. البته در بازاریابی اینترنتی بعضی از مهارت ها مهم تر از سایرین هستند.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

مهارت تحقیقات اولیه

اولین مهارتی که باید کسب کنید این است درک کنید که مشتریان شما چه افرادی هستند و چه فاعلیتی را انجام می دهند. این مهارت در هر دو بازاریابی کاربرد دارد. باید شما سرچ کنید و مشتریان خود را بیابید و اطلاعات کاملی راجب آنها و نیاز هایشان کسب کنید.

خوشبختانه تحقیقات آنلاین زیادی در دسترس وجود دارد. یعنی شما به راحتی می توانید بررسی کنید افراد در اینترنت چه کارهایی انجام می دهند؛ آنالیتیک های  وبسایت خود را بدست آورید. و در روش های سنتی به تحقیقات نیاز دارید و همین مهارت را برای آن باید کسب کنید.

مهارت تحقیقات نهایی

اینترنت بهشت جست و جوگران محسوب می شود.و  یک بازاریاب موفق باید مهارت های جست و جوی بالایی داشته باشد. به این صورت که بعد از جست وجوی اولیه و یافتن نیاز مشتریان خود باید این اطلاعات را دسته بندی کنید و اطلاعات مفید را از اطلاعات بی ربط جدا کرده و همچنین بعد از کسب این اطلاعات فقط به آن اکتفا نکنید و خود را جای مشتری قرار دهید و مثل یک مشتری فکر کنید و یک جمع بندی نهایی از اطلاعات خود بدست آورید.

مهارت های برنامه ریزی

داشتن مهارت های برنامه ریزی به شما کمک خواهد کرد که چطور اطلاعاتی را که در بخش جست و جو جمع آوری کرده اید را انجام دهید. برای هر کاری نیاز به برنامه ریزی است و چه شما طراح وب سایت باشید و یا برنامه نویس و یا بازاریاب اینترنتی یا حتی سنتی این نیاز همیشه خواهد بود.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

برنامه ریزی هیچ وقت متوقف نمی شود.  مطمئنا برنامه ریزی برای یک برنامه تبلیغاتی بعد از مدت زمان خاصی تمام می شود اما سریعا باید به دنبال برنامه ریزی برای تبلیغ دیگر باشید. همین طور وبلاگ نویسی، ،‌ پادکستینگ،  و شبکه های اجتماعی نیز فرآیندهای بدون توقف هستند و همیشه به برنامه ریزی نیاز دارند. شما هر روز باید به این فعالیت ها رسیدگی کنید. اگر شما توانایی برنامه ریزی خوبی نداشته باشید،  نمی توانید به درستی فعالیت های بازاریابی اینترنتی خود را مدیریت کنید.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

مهارت های تعیین بودجه

این مهارت را باید هم زمان با تمام برنامه ریزی هایی که گفته شد، بودجه هر کدام را نیز مشخص کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید چه مقدار پول را برای کدام قسمت  اختصاص می دهید. تصمیم در مورد اینکه چه مبلغی را برای تبلیغ تخصیص دهیم، یک تصمیم دشوار، مهم و در عین حال تجاری است. علت اهمیت آن این است که بودجه تبلیغات، تمامی فعالیت های تبلیغاتی را تحت الشعاع خود قرار می دهد و در مقیاس وسیع تر بر فعالیت های ارتباطی بازاریابی نیز تأثیر بسزایی دارد.
پس از آنکه هدف از تبلیغات روشن گردید و مشخص شد که می خواهیم تبلیغ برای ما چه کاری انجام دهد باید نسبت به تعیین بودجه ی تبلیغاتی اقدام کنیم.

مهارت های مدیریت پروژه

بعد از اتمام تمام برنامه ریزی ها و تعیین بودجه،  شما باید تمامی پروژه هایی که برنامه ریزی کرده اید را دنبال کنید.   برای آنکه این کار را انجام دهید نیاز به فعالیت و تفکر راهبردی خواهید داشت.

به روز نگه داشتن تمامی پروژه به صورت هماهنگ حتی برای برترین بازاریابان نیز سخت است. شما می توانید تمام فکر و ایده های خود را در مدیریت پروژه بر روی کاغذ بیاورید و تعدادی افراد را استخدام کرده که در این قسمت شما را یاری کنند.

مهارت های کپی رایتینگ و تولید محتوا

کپی رایتر به نویسنده ای گفته می شود که با تکیه بر فنون نویسندگی و ذهن خلاق محتوایی را برای افراد یا شرکت ها و ارگان ها تولید می کند. و شما باید به این مهارت نیز برسید که بتوانید با استفاده از کلمات مناسب مخاطبان یا مشتریان خود را متقاعد کنید که برند یا خدمات شما را بخرند. پس با استفاده‌ ی اصولی از کپی رایتینگ پیامی تاثیرگذار را به شکلی خلاقانه به مخاطب منتقل می کنید و در نتیجه باعث افزایش جذب مشتری و توسعه کسب و کار می شوید

مهارت های تحلیلی

شما باید به عنوان یک بازاریاب بتوانید تمام قسمت های کار خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. تحلیلی فکر کردن یک مهارت است، مثل نجاری یا رانندگی. می‌تواند تدریس شود، یادگرفته شود، و با تمرین کردن بهبود یابد. اما همانند خیلی از مهارت‌های دیگر مانند دوچرخه سواری، با نشستن در کلاس درس و شنیدن اینکه چگونه انجام می‌شود، قابل یادگیری نیست. تحلیلگران با عمل کردن، مهارت پیدا می‌کنند. پس به دنبال کسب این نوع مهارت باشید.

بازاریابی آنلاین و بازاریابی سنتی

مهارت های ارتباطی

شاید این مسئله برای شما پیش بیاید که در بازاریابی اینترنتی چه نیازی به مهارت های ارتباطی داریم؟ ما که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط نیستیم؟ این دیدگاه کاملا اشتباه است همان طور گفتیم بازاریابی اینترنتی با سنتی یکی است و همان طور که شما در بازاریابی سنتی با مشتریان در ارتباط هستید در بازاریابی  آنلاین نیز در ارتباط خواهید و فقط نوع ارتباط است که تغییر می کند. به طور مثال در بازاریابی اینترنتی شما با ارسال ایمیل یا پاسخ به نظرات کاربران و دیدگاه ها و توییت ها و بلاگ ها و .. ارتباط برقرار خواهید کرد و اتفاقا در کار آنلاین ارتباطات سختتر خواهد بود و متقاعد کردن مشتری کاری بس دشوار است پس حتما نیاز است که راه های ارتباطی آنلاین را پیدا کرد و مهارت خود را افزایش دهید.

نکته ای شاید کسی به شما نگویید اما ما این را از شما دریغ نخواهیم کرد این است که اگر می خواهید یک بازاریاب موفق در فضای اینترنت باشید همواره مانند یک مشتری فکر کنید و دنیای خود را به دنیای مشتریان خود نزدیک کنید. و هر چه بتوانید تخیل و ذهن خود را به مشتریان خود نزدیک کنید خواهید دید که در کارتان موفق تر خواهید بود.

 نتیجه گیری

بازاریابی آنلاین تنها نوعی متفاوت از بازاریابی سنتی است. و تفاوتی که دارد این است که به صورت آنلاین است. همان طور که در بازاریابی اینترنتی نیاز است که ما مهارت های را داشته باشیم در بازاریابی های سنتی نیز به همین صورت است ما در این مقاله راجب بازاریابی سنتی و اینترنتی توضیحاتی را ذکر کردیم و توضیح دادیم که برای آنکه بتوانید یک بازاریاب موفق در اینترنت شوید باید چه مهارت های را کسب کنید. ممنون که تا آخر این مطلب با ما همراه بودید.

 

 

امتیاز این مقاله

مفید بودن
روان بودن مطلب
نکارش مناسب
جذابی
رضایت کلی

User Rating: 2.6 ( 1 votes)

درباره سرپرست تیم تامین محتوا-محمد پور

تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!