موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی به چه عواملی بستگی دارد؟

برای اینکه در کسب و کارهای اینترنتی خودتان موفق شوید باید به عوامل زیادی در کارتان توجه کنید اما دو عامل خیلی مهم است که با در نظر گرفتن آن است که می توان موفقیت خود را تضمین کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این عامل ها بپردازیم با ما همراه باشید.

کسب و کارهای اینترنتی

 

برای شروع هر کاری باید دو دلیل وجود داشته باشد که فرد بخواهد و یا بتواند آن کار را آغاز کند دلیل اول درونی و ذاتی است نوعی انگیزش و نیاز فردیست و این انگیزش و نیاز باید در شما رخ دهد. دلیل دوم انگیزش بیرونی است اینکه آیا جامعه و افراد ایده و کار شما را نیاز دارند یا خیر و عواملی که در شروع کار باید به آن توجه کنید در ادامه مطلب آن را مفصلا برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

دلایل درونی یا شخصی

کسب و کارهای اینترنتی

در کسب و کارهای اینترنتی اول باید به انگیزه ها و علاقه خودتان توجه کنید و دریابید که در چه زمینه مهارت و علاقه دارید انگیزش درونی و علاقه شخصی شروع کننده یک کار موفق است.

گاهی اوقات با یک نیاز حالت انگیزشی در ما رخ می دهد و برای پاسخ به آن نیاز تلاش می کنیم و به آن پاسخ می دهیم. دکمه های خاموشی در ذهن شما هستند همین نیازها  باعث روشن شدن آنها می شوند. و در گوشه ناخود اگاه شما جرقه ای رخ می دهد. وقتی افراد به صورت درونی با انگیزه می شوند، بخاطر علاقه، لذتی که از آن می برند، رفتار می کنند. این رفتار به صورت خود جوش است، نه به دلیل وسیله ای بیرونی، روی می دهد.

 دلایل بیرونی

در انگیزش بیرونی، فرد از بیرون برانگیخته می شود. در واقع افراد تا حد زیادی بر اثر نتایج تقویتی رفتار خود با یک مدل مشاهده در گذشته برانگیخته می شوند. در انگیزش بیرونی افراد واقعاً به خود فعالیت علاقه مند نیستند، بلکه به چیزی که عایدشان می شود توجه می کنند. نظریه پردازان بسیاری معتقدند که انگیزش درونی و بیرونی در هم تنبیده و با هم در تعامل اند. براساس این دیدگاه می توان از عوامل محیطی بیرونی به عنوان برانگیزاننده انگیزه درونی استفاده کرد. عوامل زیادی ممکن است در کسب و کارهای اینترنتی دخیل باشند اما ما به مهم ترین آنها می پردازیم:

شناخت بازار موجود

شناخت بازار هدف نیاز هر کسب و کار موفق در دنیای امروزاست .قبل از شروع حتما بازار هدف و کار خودتان را بررسی کنید و نقاط ضعف و قوت کار بیابید با این کار شما صد پله جلوتر خواهید بود به این دلیل که می دانید نقاط ضعف در کار شما چیست و با کمی خلاقیت کار خود را به سرعت توسعه دهید.

پیشنهاد حامد نجفی  5 مانع پیروزی در کسب و کار های اینترنتی

شناخت مشتریان

هر چه شما اطلاعات زیادی راجب مشتریان خود داشته باشد و به علاقه و نیاز آنها دست یابید بهتر و راحتتر کار خود را شروع یا ادامه خواهید داد. این نکته فراموش نکنید که بدون مشتری تجارتی وجود نخواهد داشت.

در این زمینه مقالات خوبی را نگارش کرده ایم توصیه می شود این مقالات را حتما مطالعه کرده و اطلاعات خود را در زمینه مشتری مداری بالا ببرید.

ارائه مطالب و تخصصی و مفید در سایت

 شما نیاز دارید با ارائه مطالب کاربردی و مفید برای کاربران اعتماد سازی کنید هرچه تعداد مطالب رایگان و کاربردی شما تخصصی باشد و گاها آنها را رایگان در اختیار مشتریان خود قرار دهید مخاطب دیگر شما را به عنوان فروشنده و یا کسی که به دنبال منافع خود است نمی بیند دید دوستانه تری را به شما خواهد داشت.

ارتباط با مشتری

بیشتر مدیران می دانند که ارتباط با مشتری و توجه به آنها برای هر سازمانی مهم است. و بدون مشتری تجارتی وجود نخواهد داشت. اما باید دلیلی وجود داشته باشد که مشتری به کسب و کار شما اعتماد کرده و از شما خرید کند.

در این باره مطلب کاملی را نگارش کرده ایم برای آنکه بتوانید با مشتریان خود ارتباط خوب و موثری برقرار کنید آن را مطالعه بفرمایید.

بررسی سایتهای رقیب

شما در کسب و کار اینترنتی باید رقیبان خود را بشناسید و اطلاعاتی در زمینه سئو سایت و قدمت و آنالیز کلی سایت را باید داشته باشید تا بتوانید در کار خود موفق باشید ما به شما این ابزار رایگان SEMrush را معرفی می کنیم شما با این سایت می توانید سایت رقیبان خود را کاملا آنالیز کنید.

کافیست سایت رقیب خود را در کادر زیر وارد کرده و وضعیت آن را بررسی نمایید.

کسب و کارهای اینترنتی

آخرین عامل در کسب و کارهای اینترنتی بازاریابی محصول یا خدمات است

بازاریابی در هر عصری باید مطابق با نیازها و فناوری آن عصر صورت بگیرد. امروزه  ده ها و صدها متد و روش مختلف برای موفقیت در بازاریابی کالاهای گوناگون توسط شرکت های مختلف در گوشه و کنار جهان پایه گذاری و ابداع شده که هر کدام به نوبه خود باعث افزایش مشتری و سود برای شرکت مرتبط شده است. این شما هستید که باید با توجه به کار و تجارت اینترنتی خود نوع آن را انتخاب کنید. و با آن روش محصول یا خدمات خود را به دیگران معرفی و بفروش برسانید.

بازاریابی انواع مختلفی دارد ما درباره هر کدام مقالاتی را نگارش کردیم:

بازاریابی دهان به دهان چیست؟

بازاریابی دیجیتالی چیست؟

بازاریابی محتوایی چیست؟ عوامل افزایش بازاریابی محتوایی

بازاریابی شبکه ای چست؟ چگونه می توان با آن کار خود را گسترش داد؟

توسط | ۱۳۹۶/۱۰/۸ ۱۲:۳۳:۴۸ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۶|کسب و کار اینترنتی|۲ نظر
تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!

۲ ديدگاه

  1. سید امین آذر ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۶ ق٫ظ - پاسخ دادن

    ممنون خیلی عالی و مفید

ثبت ديدگاه