لینک داخلی و لینک خارجی چه تاثیری بر سئو سایت دارند؟ 

هر سایتی برای نوشته ها و مطالب خود دارای یک سری لینک داخلی و لینک خارجی می باشد. که در لینک های داخلی شما مطالب خود را به هم زنجیر می کنید و بین آنها ارتباط برقرار می کنید اما در لینک های خارجی شما به سایت های دیگر متصل می شوید. و یا سایت های دیگر به شما لینک می دهند. بعد از آنکه تفاوت این دو را دانستید حال به بررسی هر کدام به صورت مجزا می پردازیم.

لینک داخلی سایت

در لینک های داخلی ما در سه حالت را درنظر می گیریم.

حالت اول: نوشته ها مقالات شما هیچ لینک داخلی نداشته باشد.

حالت دوم: لینک های داخلی استانداردی در صفحات خود داشته باشد.

حالت سوم:  بیش از حد معمول لینک سازی را داشته باشد.

مشکلات نداشتن هیچ لینک داخلی در وب سایت ها

مقاله یا سایتی که دارای لینک داخلی نباشد مشکلات زیادی ممکن است بوجود آورد. اول اینکه زمان بازدید کنندگان شما را به شدت پایین می آورد. به این علت که شما این امکان را به بازدید کننده سایت خود نمی دهید که آنها در سایت شما از مقالات دیگر استفاده کافی را ببرند. بنابراین زمانی که بازدید کننده در سایت شما صرف می کند بسیار کم می شود.

مشکل دومی که رخ می دهد این است که گوگل نمی تواند مطالب شما را به راحتی پیدا کند همین امر سبب پایین آمدن رتبه سایت شما می شود. و ارزش وبسایتتان تنزل پیدا خواهد کرد.

داشتن لینک های استاندارد در مقالات سایت خود

این بحث را با یک مثال بیان می کنیم معنی استاندارد به این صورت است که هنگامی که مقاله ای با 300 کلمه دارید بهتر است که از یک یا دو لینک داخلی بیشتر استفاده نکنید و یا اگر مقاله ای با 600 صفحه سه یا چهار لینک برای آن مقاله کافی می باشد.اینکه مقالات شما دارای لینک های استاندارد است این شانس را به بازدید کننده خودتان می دهید که زمان بیشتری را در سایت شما طی کنند و در رابطه با مطلبی که نوشته اید اطلاعات بیشتری در اختیار او قرار می دهید. پس در نتیجه صفحات شما بهتر ایندکس شده و این کار باعث آسان تر شدن کار گوگل می شود. و نهایتا رتبه شما در گوگل بالا خواهد رفت.

استفاده بیش از حد از لینک های داخلی

اگر شما از آن دسته افراد هستید که گمان می کنید که هر چه لینک داخلی زیادی را در سایت قرار دهید بیشتر دیده خواهید شد سخت در اشتباه هستید. استفاده بیش از حد باعث شبیه شدن سایت شما به سایت های اسپم می شود. که این اتفاق خیلی خوبی برای سایت نخواهد بود.

دومین عیبی که می توان به این کار گرفت این است که ارزش لینک و مطالب شما پایین خواهد آمد. و بازدیدکنندگان ممکن است در سایت شما احساس سردرگمی کنند. پس نهایتا بازدید سایت کاهش پیدا خواهد کرد.

لینک خارجی سایت 

در  لینک سازی خارجی ما از دو موضوع استفاده می کنیم. موضوع اول این است که در لینک سازی خارجی بحث منبع ها هستند. با یک مثال بیان می کنیم. شما در مقاله ای که نگارش کرده اید قسمتی از آن را از ویکی پیدا نوشته اید و در آخر مطلب خود به عنوان منبع به سایت ویکی پدیا لینک می دهید که این به عنوان یک لینک خارجی برای شما محسوب خواهد بود.

موضوع دوم بحث بک لینک ها هستند. بک لینک های خارجی اشاره به لینک هایی دارد که در وب سایت دیگران قرار داده شده است و با کلیک بر روی آنها به کاربر به وب سایت ما لینک داده می شود.

باید در بک لینک هایی که از سایت های دیگر را دریافت می کنید و یا می خرید به موارد زیر دقت کنید.

1. لینکی را که دریافت می کنید باید قابل اعتماد و معتبر باشد.

2. لینک دارای محبوبیت بالایی باشد.

3. موضوع سایت ثانی با سایت شما مرتبط باشد.

4. میزانی که لینک نیز دریافت می کنید در نظر بگیرید.

در موضوع بک لینک ها مقاله ای را با نام بک لینک چیست و چگونه بک لینک صحیح بسازیم؟ نگارش کرده ایم می توانید به این مقاله رجوع کرده و اطلاعات کاملتری را در این زمینه کسب و اجرا کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله مواردی را درباره لینک سازی داخلی و خارجی را برای شما بیان کرده ایم. امیدوارم که با خواندن این مطلب اطلاعات مفیدی را در این زمینه بتوانید کسب کنید. و در نهایت لینک سازی خود را به حد استاندارد های جهانی برسانید. در مطلب بعدی خواهیم گفت که چگونه می توان لینک های خارجی رابه لینک های داخلی تبدیل کرد. پس با ما همراه باشید.

 

 

درباره سرپرست تیم تامین محتوا-محمد پور

تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *