نکات مهم برای تقویت امنیت وردپرس(قسمت اول)

امنیت وردپرس یکی از ضروری ترین مراحل طراحی سایت است

وردپرس یکی از بزرگترین پلت فرم وبلاگ نویسی در جهان است و بنابراین چیز جدیدی نیست که هکرها هر روز آنها را هدف قرار دهند. برای امنیت وردپرس اکنون راه های زیادی وجود دارد که باید از آنها برای بالا بردن امنیت وردپرس استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم برخی از این روش ها را با شما مطرح کنیم.

مراحل تقویت امنیت وردپرس

۱ به روز رسانی های مکرر را تمرین کنید

آخرین بار وردپرس یا پلاگین های خود را ارتقا دادید چه زمانی بود؟ به طور معمول، آخرین به روز رسانی ها دارای تکه های امنیتی یا حتی ویژگی های جدیدتر هستند. اکنون این کار را انجام دهید. این کار بیش از ۵ دقیقه طول نمی کشد.

۲ خانه و وب سایت خود را مرتب و تمیز کنید

بهتر است این پلاگین های ناخواسته را که در پایگاه داده ی خود دارید حذف کنید حتی اگر آنها غیرفعال شده باشند، باید آنها را حذف کنید. داشتن پلاگین های کمتر، سرعت بارگذاری وب سایت بهتر را فراهم می کند.

دلیل اصلی این است که پلاگین های زیادی وجود دارند که ممکن است تهدید خاصی به وردپرس ایجاد کنند. شما باید به یاد داشته باشید که حتی اگر شما آنها را غیرفعال کرده اید، آنها هنوز در پایگاه داده وب سایت شما قابل دسترس هستند.

۳. از نام کاربری Admin استفاده نکنید

این همان اشتباهی است که هر کس انجام می دهد. هرگز نباید از Admin به عنوان شناسه سرپرست خود استفاده کنید.

اولین چیزی که یک هکر می تواند آن را امتحان کند این است که با استفاده از Admin یا Administrator ID وارد سیستم شود.

همیشه بهتر است که ترکیبی از کلمات، نمادها و اعداد داشته باشیم. البته، با افزودن حروف بزرگ، می توانید امنیت وردپرس خود را نیز افزایش دهید.

پیشنهاد حامد نجفی  چه کنیم تا در کسب و کار اینترنتی شکست نخوریم؟

۴ عضویت آزاد در سایت را محدود کنید

اگر همه بتوانند آزادانه در وب سایت شما ثبت نام کنند، ممکن است مشکل به وجود اید ممکن است که رباتهای اسپم و هکرهای احتمالی سعی در شکستن امنیت وب سایت شما کنند.

اضافه کردن عضویت به صورت دستی ممکن است سخت باشد اما برای کسانی که واقعا مسائل امنیتی برای انها مهم است ، ارزش آن را دارد. البته اگر شما یک شرکت بزرگ هستید و لیست کامل اعضا را دارید می توانید از Premise استفاده نمایید.

۵ پشتیبان گیری

هیچ چیز مهمتر از پشتیبانی نیست. ممکن است که بپرسید که چرا پشتیبانی مهم است؟تصور کنید که هک شده اید یا اتفاقی برای سایت شما افتاد. شما به راحتی می توانید همه چیز را در مدت بسیار کوتاه پس از یک فایل پشتیبان بازگردانید. اگر شما فایل های پشتیبان نداشته باشید چه؟ باید از ابتدا شروع کنید.

۶ پلاگین های امنیتی

پلاگین های امنیتی وردپرس مانند WordFence و Better WP Security وجود دارد که می تواند تنها با چند کلیک از ماوس ویژگی های امنیتی بالا را فراهم کند.

اساسا این پلاگین ها امنیت سطح وردپرس شما را ارتقا می دهند و حتی به شما اطلاعیه های امنیت مورد نیاز را ارائه می دهند.

۷ پلاگین های وردپرس خود را بشناسید

همه ما در مورد WP هر روز صحبت می کنیم. حال این سوال را از خودتان بپرسید که چقدر از پلاگین های خود اطلاعات دارید؟ قبل از نصب هر پلاگین آن را بررسی نمایید.همیشه درک درستی از آنچه را که نصب می کنید، بدست آورید.

 

درصورتی که به راهنمایی و مشاوره برای طراحی سایت دارید میتوانید از مشاوره حضوری افق وب استفاده کنید.

توسط | ۱۳۹۶/۶/۱۴ ۱۸:۱۷:۵۴ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۶|آموزش|۱ ديدگاه
تامین و تولید محتوا برای وبسایت های خودتان را به ما بسپارید!

يك ديدگاه

  1. […] عنوان اولین و مهم ترین گام که باید برای بالا بردن امنیت سایت خود در نظر داشته باشید, این است که یک فضای میزبانی […]

ثبت ديدگاه